[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 03. 06. 2023   Meniny má Karolína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratia tešitelia oslávili storočnicu od založenia vo Viedni i v Marianke
P:3, 11. 04. 2022 12:04, DOM

Bratislava 11. apríla (TK KBS) Kongregácia bratov tešiteľov z Gethseman oslávila 100 rokov od založenia spoločenstva. Pri tejto príležitosti začal 7. apríla 2022 Jubilejný rok, ktorý potrvá do 7. apríla 2023.

Bratia Tešitelia sú rehoľné spoločenstvo bratov a kňazov, ktoré založil 7. apríla 1922 Jozef Litomiský. Podľa jeho príkladu sa snažia svojou láskou prinášať náhradu za hriechy svoje, Cirkvi i celého sveta. Podstata charizmy vyplýva z vôle samého Krista, ktorý vo chvíli úzkosti v Getsemanskej záhrade prosil: „Zostaňte tu a bdejte so mnou“.

Každodennú hodinovú adoráciu sa snažia robiť v duchu Otca Zakladateľa – „Všetko pre potechu Božského Srdca Ježišovho.“ Vonkajšiu činnosť rehole tvorí práca s bezdomovcami, s väzňami, služba v nemocniciach, v hospicoch, uprostred zomierajúcich. Povolaním každého je zotrvanie v dialógu s Bohom pri každodennej adorácii Najsvätejšej sviatosti.

Oslavy v Marianke a vo Viedni

Počas svätej omše v Bazilike minor v Marianke, ktorú slúžil generálny predstavený bratov tešiteľov P. Michal Krysztofowicz CCG so svojimi spolubratmi, predstavený sloenskej komunity P. Faustyn Wesolowski CCG prečítal Dekrét o otvorení Jubilejného roka a pozdrav od Svätého Otca Pápeža Františka.

Generálny predstavený v kázni priblížil tajomstvo Getsemanskej záhrady v Evanjeliu sv. Jána a spiritualitu potešovania Krista v súčasnom svete.

„Naša komunita dostala dar úplných odpustkov od Apoštolskej penitenciárie ako dar od Svätého Otca a ruženec. Ďakujeme Bohu za 100 rokov nášho poslania v Cirkvi a dar nášho otca Zakladateľa Jozefa Litomiskeho,“ uviedol P. Michal.

„Je to pre nás naozaj obrovský dar a výzva aby sme ešte raz pozreli sa na našu charizmu a spiritualitu a ešte lepšie snažili sa plniť naše tešitelske povolanie. To 100 rokov nám ukazuje že Pán Boh nás stále potrebuje napriek ťažkostiam a verím že nasledujúce 100 rokov je pred nami,“ dodal P. Faustyn.

Deň pred jubilejným dňom slávili bratia tešitelia svätú omšu v materskom Dome vo Viedni a zasvätili reholu Sedembolesnej Panne Márii, patrónke Kongregácie. Na túto svätú omšu prišli bratia zo všetkých reholnych komunit aj zo zahraničia.

TK KBS informoval Faustyn Wesołowski( TK KBS, fwe, ml; pz ) 20220411030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]