[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 09. 2023   Meniny má Zdenka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež vyzval na veľkonočné prímerie: Bohu nič nie je nemožné
P:3, 10. 04. 2022 20:30, ZAH

Vatikán 10. apríla (RV) Pri vstupe do slávenia predveľkonočného Svätého týždňa pápež František vyslovil mocnú výzvu za mier pre Ukrajinu: „Nech sa odložia zbrane, nech sa začne veľkonočné prímerie, ale nie na to, aby sa zbrane znovu nabili a pokračovalo sa v boji, nie! Prímerie, aby sa dospelo k mieru, prostredníctvom skutočného rokovania, s ochotou priniesť aj nejakú obetu pre dobro ľudí.“

„Veď čo za víťazstvo to bude, keď sa vyvesí vlajka na hromadu trosiek? Bohu nie je nič nemožné. Jemu to zverme na príhovor Panny Márie,“ vyzval pápež František v priamom prenose z Vatikánu na záver slávenia svätej omše Kvetnej nedele na Námestí sv. Petra, opäť zaplnenom veriacimi po dvojročnej prestávke.

Slová pápeža v závere slávenia prinášame v plnom znení:

„Drahí bratia a sestry, pred zakončením tohto slávenia vás chcem všetkých pozdraviť, najmä pútnikov, ktorí prišli z rôznych krajín, vrátane mnohých mladých ľudí. Všetkým, aj tým, ktorí sú s nami spojení prostredníctvom médií, prajem požehnaný Veľký týždeň.

Som nablízku drahému ľudu Peru, ktorý prechádza ťažkým obdobím sociálneho napätia. Sprevádzam vás v modlitbe a povzbudzujem všetky strany, aby čo najskôr našli mierové riešenie pre dobro krajiny, najmä tých najchudobnejších, pri rešpektovaní práv všetkých a inštitúcií.

O chvíľu sa obrátime k Panne Márii v modlitbe Anjel Pána. Bol to práve Pánov anjel, ktorý pri zvestovaní povedal Márii: „Bohu nie je nič nemožné“. Pre Boha nie je nič nemožné, ani ukončiť vojnu, ktorej nevidíme koniec, vojnu, ktorá nám každý deň dáva pred oči brutálne masakre a otrasné ukrutnosti páchané na bezbranných civilistoch. Modlime sa za to.

Sme v dňoch pred Veľkou nocou, pripravujeme sa sláviť víťazstvo Pána Ježiša Krista nad hriechom a smrťou - nad hriechom a smrťou, nie nad niekým a proti niekomu, ale dnes je vojna, pretože sa tu chce vyhrávať týmto spôsobom, na spôsob sveta, pretože týmto spôsobom len prehrávame.

Prečo nedovoliť, aby vyhral On? Kristus niesol kríž, aby nás oslobodil od nadvlády zla, zomrel, aby zavládol život, láska a pokoj.

Nech sa odložia zbrane, nech sa začne veľkonočné prímerie, ale nie na to, aby sa zbrane znovu nabili a pokračovalo sa v boji, nie! Prímerie, aby sa dospelo k mieru, prostredníctvom skutočného rokovania, s ochotou priniesť aj nejakú obetu pre dobro ľudí. Veď čo za víťazstvo to bude, keď sa vyvesí vlajka na hromadu trosiek?

Bohu nie je nič nemožné. Jemu to zverme na príhovor Panny Márie.“

Preložila: Slovenská redakcia Vatikánskeho rozhlasu - Vatican News

Po týchto slovách pokračoval pápež František modlitbou mariánskej antifóny Anjel Pána a udelením požehnania. Na záver zblízka pozdravil a požehnal veriacich na celej ploche námestia, prechádzajúc pomedzi sektory v otvorenom bielom džípe.( TK KBS, RV jb; ml ) 20220410002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]