[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 30. 05. 2023   Meniny má Ferdinand      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Godzone konferencia bude na konci apríla naživo na tému Hlavu hore
P:3, 07. 04. 2022 08:34, DOM

Bratislava 7. apríla (TK KBS) Hlavu hore - je názov jedenástej Godzone konferencie, ktorá bude 29. a 30. apríla 2022 naživo v Banskej Bystrici. Ide o dvojdňové modlitbovo-formačné stretnutie, ktoré pokračuje v myšlienkach evanjelizačného Godzone tour a vytvára priestor pre spoločné modlitby chvál, diskusie, formáciu prostredníctvom prednášok známych rečníkov, sviatosť zmierenia, mimopódiové aktivity, upevňovanie vzťahov a nadobúdanie nových priateľstiev. Godzone konferencie sa každoročne zúčastňujú stovky až tisícky účastníkov.

Každá z Godzone konferencii nesie jedinečnú tému, v ktorej duchu rečníci vedú hlavný program. Tá tohtoročná znie Hlavu hore, vychádza z Listu Kolosanom: „Ak ste teda boli vzkriesení s Kristom, hľadajte to, čo je hore, kde Kristus sedí na pravici Božej. Myslite na to, čo je hore, a nie na to, čo je na zemi.“ (Kol 3:1-2.)  Žijeme v dobe, ktorá strháva náš pohľad na nás samých, na naše problémy, naše potreby a ani nevieme ako, topíme sa v tom, strácame odvahu, strácame nádej a smer. Veríme, že hľadať „to čo je hore“, na nebi je jedná odpoveď, vysvetľuje tému Katarína Višňovská z projektu Godzone.

Program konferencie

Konferencia trvá od piatkového až do sobotného večera. Prvý blok programu povedie chválová kapela Timothy, v súhre s Júliusom Slovákom, ktorý bude hovoriť na tému „Hlavu hore: Myslite na to, čo je hore“. Piatkový večer bude zároveň večerom svedectiev a modlitieb. Sobotný program odštartuje zoskupenie Godzone Worship a rečník Marián Lipovský, ktorí budú účastníkov viesť do „Návratu k podstate uctievania“. Svätú omšu bude sláviť redemptorista Jozef Mihok v sprievode kapely Maranatha. Neskôr čaká účastníkov inšpiratívne poobedie s hosťami, príbehmi a hudbou v podobe už tradičnej „Mix session“. Záverečný blok povedie otec Ján Buc v téme „Jednota a bratstvo“ spolu s modlitbami kapely ESPÉ.

Naživo aj online

Konferencia sa po dvoch „korona“ rokoch uskutoční naživo v banskobystrickej Športovej hale Štiavničky, pre účastníkov však ostala možnosť pripojiť sa aj online spôsobom. Organizátori otvorili tiež možnosť zúčastniť sa len sobotného programu spolu s benefitom 14-dňového online archívu konferencie. Archív je bonusom ku každej zakúpenej vstupenke, či už naživo alebo online.

Detská konferencia

Už niekoľko rokov je paralelnou súčasťou Godzone konferencie aj tzv. detská konferencia, ktorá je plnohodnotným programom pre deti, ktorých rodičia sa chcú zúčastniť hlavného programu. Víziou detskej konferencie je zvestovať Božie kráľovstvo aj deťom, upevňovať ich v identite kráľovských detí a prinášať im Božiu blízkosť. Detská konferencia bude prebiehať fyzicky na mieste konania konferencie pomedzi jednotlivé bloky hlavného programu, ale tiež online. 

PBS – Pomôž blížnemu svojmu

Nedostatok finančných prostriedkov nemôže byť podľa organizátorov dôvodom pre neúčasť na konferencii. Aj tento rok prebieha kampaň – „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“, prostredníctvom ktorej ľudia môžu zaplatiť vstupné človeku, ktorý si to nemôže dovoliť. Zároveň, ak niekto pomoc potrebuje, môže o ňu požiadať na stránke: konferencia.godzone.sk. Registrácia na podujatie prebieha elektronickou formou na webovej stránke konferencia.godzone.sk, kde záujemcovia nájdu všetky potrebné informácie.

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže.Ďalšími garantmi projektu sú katolícki kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a P. Juraj Ďurnek SchP.

TK KBS informovala Katarína Višňovská( TK KBS, kvi, ml; pz ) 20220407020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]