[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt Daruj dobrý skutok v Rádiu Lumen prichádza s pôstnou výzvou
P:3, 05. 04. 2022 14:47, DOM

Banská Bystrica 5. apríla (TK KBS) V pôstnom období sa rozbieha už tretia výzva Rádia Lumen a Slovenskej katolíckej charity pomáhať ľuďom okolo nás. V pôstnom období sú aktuálne námety všímať si ľudí v bezprostrednej blízkosti. V rámci celoročného projektu pomoci Daruj dobrý skutok ponúklo slovenské katolícke rádio a charita dve výzvy. Ich obsahom bola pomoc pri starostlivosti o deti a starších ľudí a tiež diskusia o obchodovaní s ľuďmi. V druhej polovici pôstneho obdobia ide o duchovné motivácie pomáhať blížnemu.

Pomoc ako pôstna aktivita

Pôst ako čas vnútornej premeny je dobrou motiváciou všímať si tých, ktorí potrebujú pomoc. Rádio Lumen vyzýva svojich poslucháčov darovať dobrý skutok v rámci rôznych pôstnych výziev a predsavzatí. Je niečo, na čo ste sa podujali práve v pôstnom období? Komu a ako ste takto pomohli? Napíšte o tom a pomôžte šíriť rozhlasovým vysielaním príbehy o pomoci druhému človeku. Svoje príbehy môžete posielať do 17. apríla 2022 na e-mailovú adresu oukd@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio Lumen, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Nezabudnite pripísať heslo DARUJ DOBRÝ SKUTOK. 

Za príbeh pomoci môžete vyhrať

Vaše príbehy bude Rádio Lumen priebežne uverejňovať na webe lumen.sk a aj vo vysielaní. Najlepšie z nich ocenia v relácii Od ucha k duchu v sobotu 23. apríla o 20:15. Tento mesiac je možné vyhrať jednu z troch cien:

1. Hrnček z kolekcie keramiky GRANIA a čierna šiltovka s logom Rádia LUMEN
2. Plátená taška logom Rádia LUMEN a biela šiltovka s logom Rádia LUMEN
3. Kniha Sila odpustenia – William Kent Krueger a pero s logom Rádia LUMEN

Pomoc je celoročnou záležitosťou

Projekt Daruj dobrý skutok prebieha na Rádiu Lumen počas celého roka 2022. Organizuje ho spoločne so Slovenskou katolíckou charitou. Hlavným cieľom je priniesť do vysielania príbehy pomoci z prostredia poslucháčov slovenského katolíckeho rádia. V reláciách Od ucha k duchu vždy raz za mesiac charitnú výzvu zosumarizujú a zároveň predstavia bližšie jednu z oblastí práce tímu Slovenskej katolíckej charity.

Projekt sa naplní na konci roka 2022, keď jeden poslucháč získa za príbeh z ktorejkoľvek charitnej výzvy počas roka hodnotnú odmenu v podobe atraktívneho zájazdu.( TK KBS, rp, in; pz ) 20220405020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]