[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deti a mládež z Ukrajiny si zasúťažili v pretekoch Spartan Ukraine
P:3, 04. 04. 2022 16:28, DOM

Prešov 4. apríla (TK KBS) V Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli sa v sobotu 2. apríla uskutočnila športová akcia Spartan Ukraine, ktorú deťom pripravili organizátori podujatí Spartan race na Slovensku. Deti a ich rodičov neodradilo ani chladné počasie a v hojnom počte sa do tejto aktivity zapojili. V troch vekových kategóriách si zasúťažili na vyznačenej trase počas ktorej museli zdolať viaceré prekážky. V cieli dostal každý súťažiaci tričko a medailu za statočnosť v pretekoch. Všetci účastníci sa mohli občerstviť teplým čajom, či výborným guľášom. Pri organizácii podujatia boli nápomocní animátori Prešovskej archieparchie a dobrovoľníci, ktorí sa snažia vytvárať program pre deti vždy, keď im to ich povinnosti dovolia.

Od 5. marca poskytlo Gréckokatolícke mládežnícke centrum Bárka v Juskovej Voli čiastočné alebo dlhodobé ubytovanie pre viac ako 110 utečencov z Ukrajiny. Niektorí zostali deň, dva a pokračovali v ceste ďalej, iní nemajú kam ísť a chcú ostať na Slovensku, kým sa vojna neskončí. Aktuálne je v centre 45 ľudí, z toho 26 dospelých a 19 detí, ktorým je poskytnuté ubytovanie a celodenná strava. Deväť školopovinných detí začalo od pondelka 4. apríla navštevovať Základnú školu Juh vo Vranove nad Topľou. Pre malé deti bola vytvorená detská izba kde sa hrajú, tvoria, nadväzujú vzťahy. Mamičky a staršie ženy zasa využijú tvorivú dielňu, kde vďaka darom dobrodincov, tvoria rôzne výrobky z vlny a látok.

„Tradíciou sa stala tiež oslava narodenín najmenších. Zagratulujeme oslávencom, pripravíme sladké prekvapenie a darček, ktorý aspoň na chvíľu zaženie z ich mysle smutné myšlienky. Snažíme sa vytvoriť im pocit domova a prijatia a žiť každodennosť tak ako príde. Vnímame, že v každom z nich je trpiaci Kristus, ktorý nás cez nich obohacuje. Celý kolektív našej Bárky pracuje nad rámec svojho pracovného času, a už teraz vieme, že tento čas bude pre nás nezabudnuteľný,“ povedala Martina Jančišinová z centra Bárka v Juskovej Voli.

Informovala Martina Jančišinová( TK KBS, is pa, rp; pz ) 20220404031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]