[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 09. 12. 2023   Meniny má Izabela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kongregácia pre východné cirkvi povzbudzuje k zbierke pre Svätú zem
P:3, 01. 04. 2022 11:15, ZAH

Vatikán 1. apríla (TK KBS) Kongregácia pre východné cirkvi povzbudzuje kresťanov z celého sveta k tradičnej veľkopiatkovej zbierke pre Svätú zem.

„Dva roky po sebe slávili kresťania vo Svätej zemi Veľkú noc a Vianoce v akejsi izolácii, bez srdečnosti a priateľstva pútnikov, ktorí navštevovali sväté miesta a miestne spoločenstvá. Rodiny väčšmi trpeli pre nedostatok práce, než bezprostrednými následkami samotnej pandémie,“ píše v liste prefekt a sekretár kongregácie, kardinál Leonardo Sandri a arcibiskup Giorgio Demetrio Gallaro.

„Na výslovné želanie pápežov sa začala organizovať a naďalej sa organizuje „Zbierka pre Svätú zem“ zvyčajne v deň spásneho umučenia Pána, na Veľký piatok. Nejde o nejaký relikt minulosti alebo o niečo prekonané, pretože je vyjadrením predovšetkým toho, že sme si vedomí našich koreňov, spočívajúcich v ohlasovaní vykúpenia, ktoré sa rozšírilo z Jeruzalema a zasiahlo všetkých nás,“ uviedli.

Vedenie Kongregácie pozýva veriacich, aby vdýchli „novú silu a nový život do praxe Zbierky pre Svätú zem". „Konajme ju prostredníctvom kompetentných diecéznych úradov a cez prítomnosť a prácu komisárov Svätej zeme z rádu minoritov po celom svete a dbajme aj na jej prípravu prostredníctvom svedectiev, modlitieb alebo jednoducho slávením krížovej cesty.

V Jeruzaleme, Betleheme, Nazarete a v mnohých ďalších svätyniach a kláštoroch sa každý deň slávi svätá omša a modlia sa za Cirkev na celom svete. A my sme pozvaní, aby sme si spomenuli v srdci a malým darom na všetkých, ktorí vyslovujú naše meno pred Pánom a vzdávajú vďaku za našu štedrosť,“ uvádzajú.

Prehľad výdavkov a diel Kustódie Svätej zeme a tejto kongregácie je možné nájsť na webovej stránke dikastéria: www.orientchurch.va / Colletta Terra Santa.

Plné znenie listu je na možné nájsť TU.( TK KBS, kbs, ml; pz ) 20220401023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]