[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pomôžte nám naplniť ďalšie kamióny na Ukrajinu, hlási katolícka charita
P:3, 01. 04. 2022 09:35, DOM

Bratislava 1. apríla (TK KBS) Slovenská katolícka charita (SKCH) sa obracia na verejnosť, aby jej pomohla naplniť ďalšie kamióny, ktorých náklad sa vďaka spolupráci s ukrajinskou charitou a lokálnymi partnermi dostane núdznym na východ Ukrajiny. V newslettri o tom píše manažér humanitárnej pomoci SKCH Hugo Gloss.

Slovenská katolícka charita pomáha od začiatku vojny na Ukrajine utečencom a odídencom, ktorí stratili domov a niektorí aj svojich blízkych. Ďakuje všetkým, že práve v tomto čase prejavujú lásku k blížnym aj cez štedré dary, ktoré premieňa charita na pomoc. Sekretariát SKCH, Spišská katolícka charita a Gréckokatolícka charita Prešov doteraz na Ukrajinu poslali skoro 300 ton pomoci - 233 ton trvanlivých potravín, 38 ton hygienický potrieb a drogérie, 17 ton diek, spacákov, matracov a oblečenia a 700 kg liekov a zdravotníckeho materiálu.

Pomoc diecéznych charít je nevyčísliteľná

Vďaka finančnej a modlitebnej podpore verejnosti môžu zamestanci a dobrovoľníci diecéznych charít podať odídencom fľašku s vodou, vypočuť ich, zabezpečiť im ubytovanie a poradiť ako ďalej. Gréckokatolícka eparchiálna charita Košice, Arcidiecézna charita Košice robia úžasnú prácu na hraniciach, na stanici v Košiciach a v hotspotoch. Spišská katolícka charita zriadila dobrovoľnícke centrum pre Ukrajincov v Prešove. Diecézne a farské charity organizujú materiálne a potravinové zbierky, aktívna je Diecézna charita Žilina. Trnavská arcidiecézna charita začína s doučovaním slovenského jazyka, Bratislavská arcidiecézna charita otvorila Centrum solidarity v Petržalke, kde môžu prísť mamičky s deťmi, ktoré potrebujú konkrétne vecičky. Zoznam toho, čo odídenci z Ukrajiny potrebujú a zberné miesta, kde môžete potraviny a materiál odovzdať je možné nájsť na webe charita.sk, uvádza SKCH.

Každý, kto chce pomôcť, môže nájsť viac informácií TU( TK KBS, skch; ml ) 20220401018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]