[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 03. 2023   Meniny má Adrián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gréckokatolícka charita v Prešove prináša marcové číslo časopisu Cesta
P:3, 30. 03. 2022 09:35, DOM

Prešov 30. marca (TK KBS) Gréckokatolícka charita v Prešove prináša marcové číslo časopisu Cesta. Má tému "Kolobeh života". Prinášame jeho anotáciu, ktorú pripravil Peter Kyslan.

-

V časopise si môžete prečítať pokračovanie rozhovoru s MUDr. Andrejom Vladimírom s názvom Závislosti očami psychiatra. Ústrednou témou aj druhej časti rozhovoru s psychiatrom z OLÚP Predná Hora sú látkové závislosti. Okrem iného sa dozviete sa, ako sa lieči závislosť a čo je spoluzávislosť. Na tému závislosti a charitnej práce nadväzuje rozhovor s PhDr. Helenkou Paňkovou z Domu sv. Faustíny vo Svidníku s názvom Snažím sa pozerať s nádejou. Rozhovor predstavuje novú službu a teda resocializačné zariadenie pre ženy. Alkoholizmus žien je vážny problém a resocializácia predstavuje dôležitú službu. V svedectve s názvom Anjelská pomoc je priblížená obetavá a láskyplná práca ošetrovateliek ADOS.

V celoročnom cykle Muž v rodine sa pozornosť venuje téme Chlapec sa mení na muža. Okrem iného sa dozviete čo je dôležité pre mladého chlapca, keď sa má stať mužom a aká je úloha otca a aká je úloha matky pri tejto dôležitej zmene.  V rubrike Chrámy sveta je predstavený veľkolepý a menej známy Najväčší kostol na svete. Málo kto by povedal, že tento chrám sa nachádza v africkej krajine Pobrežie slonoviny. Chrám postavil prezident Houphouet­-Boigny v dedinke Yamoussoukro ako korunu slávy svojich úspechov, musel ho však obhajovať pred ostrými kritikami zvnútra i zvonka. Duchovné slovo Kolobeh života. Život človeka o. Jozefa Gaču pripomína, že aký dôležitý dar života dostávame od nášho Otca.

V článku o PSK sú predstavené novinky z oblasti kultúry. Napriek situácii pandémie kultúra chce a musí fungovať a rozvíjať sa. V druhej časti rozhovore Deti volajú o pomoc sa Mgr. Denisa Považanová rozpráva s MUDr. Jozefou Jurigovou. Rozhovor pokračuje a venuje sa ďalším zaujímavým témam ako očkovanie, alkoholizmus detí, autizmus a iné. V krátkom článku Nablízku predstavíme charitnú prácu Farskej charity Kysucké Nové Mesto. V tomto článku je poukázané na to, aké zmysluplné sú činnosti farských charít a aké je to posilnenie vo viere pre pomáhajúcich aj tým, ktorým sa pomáha.

V cykle Hrady a zámky je predstavený Bzovík – jeho krásy a história. Je to príbeh o tom ako sa z kláštora stane bojová pevnosť.  Nechýbajú Krížovka, Vtipy a Správy z charít a z TKKBS.

Časopis Cesta vydáva Gréckokatolícka charita v Prešove s cirkevným schválením. Je to katolícky časopis, ktorého cieľom je evanjelizovať a rozširovať obzor čitateľov v oblasti – duchovnej, sociálnej i odborne.

TK KBS informoval Peter Kyslan( TK KBS, pky, ml; pz ) 20220330014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]