[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prečo má byť život naplnený dobrými skutkami? Čítajte Katolícke noviny
P:3, 30. 03. 2022 09:05, DOM

Bratislava 30. marca (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny (13/2022). Vysvetľujú, prečo má byť naša životná cesta naplnená dobrými skutkami. Na viacerých miestach vo Svätom písme nachádzame výzvy na dobročinnosť, pretože ide o Božie pravidlo vzťahu k človeku. „Otvorme oči, aby sme videli biedu sveta, rany toľkých bratov a sestier zbavených ľudskej dôstojnosti, a dajme sa vyprovokovať, aby sme vypočuli ich volanie o pomoc,“ vyzýva Svätý Otec.

Rozprávajú sa s rímskokatolíckym kňazom a odborníkom v oblasti kánonického práva Jánom Dudom, ktorý považuje nové usporiadanie rímskej kúrie pápežom Františkom za určitý signál a impulz, ako má Cirkev žiť a pôsobiť v súčasnom svete. Cirkevné inštitúcie nemajú pôsobiť skostnatelo, ale dynamicky reagovať na zmenené podmienky vo svete. Cirkev má byť svieža a príťažlivá.

V rubrike Profil predstavujú známeho fotografa prírody Ivana Kňazeho, ktorý potešil čitateľov svojou novou knihou Na chválu Stvoriteľa. S fotoaparátom chodí nielen po okolí svojho bydliska, ale po celom Slovensku. „Túlam sa ako bezdomovec, hocikde sa zastavím, prespím pod stromom a potom idem ďalej,“ hovorí Ivan Kňaze.

Rozprávajú sa s herečkou, speváčkou a moderátorkou Dominikou Morávkovou, ktorá má rada šťastné konce nielen vo filmoch. Vo svojom osobnom živote je predovšetkým milujúcou manželkou a matkou dvoch detí.

Približujú najzaujímavejšie momenty z Európskych katolíckych sociálnych dní v Bratislave. Obrátenie a obnova Európy boli kľúčové slová, ktoré zneli počas tohto výnimočného podujatia. Rovnako ako slová solidarita, spravodlivosť, spolupatričnosť.

Prinášajú rozhovor s kardinálom Michaelom Czernym, ktorý je špeciálnym delegátom Svätého Otca Františka pre Ukrajinu. Prefekt Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj vo Vatikáne navštívil Slovensko pri príležitosti 3. európskych sociálnych katolíckych dní v Bratislave.

Predstavujú misionárov, ktorí minulý rok zomreli násilnou smrťou. V roku 2021 takto na celom svete prišlo o život 22 misionárov. Ich zoznam každý rok zostavuje tlačová agentúra Pápežských misijných diel Fides.

Vysvetľujú, ako môžu novomanželia získať polročné predplatné Katolíckych novín zadarmo. Táto akcia prebieha už od roku 2004 a záujem o ňu prejavili nielen mladé páry vstupujúce do manželstva, ale aj kňazi. Väčšinou totiž predplatné Katolíckych novín daruje kňaz dvojici pri uzatváraní sviatosti manželstva.

V seriáli Pôstne literárne putovanie nájdete úryvok z diela Jozefa Kútnika Šmálova Litánie loretánske.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za, ml; pz ) 20220330013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]