[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Veľký piatok bude 28. ročník Ekumenického pašiového sprievodu
P:3, 29. 03. 2022 12:58, DOM

Košice 29. marca (TK KBS) Na Veľký piatok 15. apríla 2022 bude 28. ročník Ekumenického pašiového sprievodu v Košiciach. Začne sa pri Evanjelickom kostole na Mlynskej ulici o 13:00, informovala Dáša Fedorková, tajomníčka Ekumenického spoločenstva cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice Dáša Fedorková. V sprievode sa zúčastnia zástupcovia cirkví, ako aj predstavitelia štátnej správy a samosprávy mesta Košice. Témou sprievodu je myšlienka „... pohnutý ľútosťou...“ (Mt 9, 36)

Kosice, pasiovy sprievod, plagat

„Tohtoročné modlitby a úvahy budú na mimoriadne aktuálnu tému - utrpenie ľudí na Ukrajine a na celom svete. Počas pašiového sprievodu chcú predstavitelia kresťanských cirkví zamerať svoj pohľad na Ježiša Krista, ktorý vyučuje ľud, uzdravuje, učí odpúšťať nepriateľom a to všetko preto, lebo je pohnutý ľútosťou vo vzťahu k človeku, ktorý je ničený hriechom a jeho následkami. Nie sme to my, ktorí preukazujú na krížovej ceste súcit a dobrodenie trpiacemu Kristovi, ale on ho preukazuje nám aj v utrpení a v smrti na kríži. Od neho sa učíme aj my, ako máme konať pohnutí ľútosťou," uviedla Fedorková.

„Bohoslužba jedinečne spája veľkopiatkové obyčaje kráčať v sprievode (symbolicky nasledovať Ježiša Krista),  čítať zo Svätého písma o jeho utrpení a ohlasovať jeho lásku k človeku. Toto napomáha a súčasne i vytvára novú jednotu medzi všetkými kresťanskými cirkvami i ľuďmi dobrej vôle. Po dvoch predošlých rokoch, keď sa sprievody konali iba online, sa v tomto roku opäť uskutoční pašiový sprievod naživo. Ekumenickú akciu podporilo mesto Košice," uviedla ďalej Fedorková.

Ekumenické pašiové sprievody v Košiciach majú už 28-ročnú tradíciu. Pripravujú ho členovia Ekumenického spoločenstva cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice - Apoštolská cirkev, Bratská jednota baptistov, Cirkev bratská, Cirkev československá husitská, Evanjelická cirkev a. v., Gréckokatolícka cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Rímskokatolícka cirkev a Teologická fakulta Katolíckej univerzity v Košiciach.( TK KBS, dfe; ml ) 20220329023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]