[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 03. 2023   Meniny má Blahoslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mladí z Nitrianskej animátorskej školy zavítali aj do Hronského Beňadika
P:3, 28. 03. 2022 12:05, DOMFoto: Archiv Biskupstva Nitra


Hronský Beňadik 28. marca (TK KBS) Účastníci Nitrianskej animátorskej školy sa v dňoch 25. – 27. marca 2022 zišli v nitrianskom Diecéznom pastoračnom centre, aby prežili ďalší víkend ich formačného kurzu. Keďže po dlhšom období sa takýto víkend mohol konať v plnom formáte a aj vzhľadom k prežívanému Pôstnemu obdobiu, bola marcová víkendovka koncipovaná aj ako duchovná obnova. 

Stretnutie začalo v piatok večer svätou omšou v Kaplnke sv. Ladislava, na konci ktorej sa účastníci spolu s vedúcim kňazom pripojili k zasväteniu Ukrajiny a Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie pápežom Františkom v Ríme. Nasledovala krížová cesta, počas ktorej mohli účastníci vnímať prítomnosť Božej Matky na poslednej ceste svojho Syna a uvedomovať si jej vernosť tomu „áno“, ktoré vyslovila pri zvestovaní. Po krížovej ceste nasledovala meditácia na tému „Teológia utrpenia“, ktorú si pripravil Andrej Čaja. 

V sobotu dopoludnia sa účastníci animátorskej školy pod vedením rektora nitrianskeho UPC Vdp. Ľubomíra Hlada zamýšľali nad bohatou realitou, ktorou je Cirkev, a to prostredníctvom rôznych obrazov, ktoré sa na ňu vo Svätom písme vzťahujú. Popoludní navštívili diecéznu svätyňu v Hronskom Beňadiku, kde slávili svätä omšu v Kaplnke Kristovej Krvi, ktorej vzácnu relikviu uchovávanú na tomto mieste si mohli účastníci aj individuálne uctiť. Nasledovala prehliadka Baziliky sv. Benedikta opáta a priľahlých priestorov. Večer si účastníci pozreli film s témou sebaprijatia a odpustenia.

Nedeľné dopoludnie patrilo účasti na svätej omši v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma, zhodnoteniu končiaceho sa stretnutia a zreflektovaniu podnetov, ktoré účastníkov oslovili a inšpirovali pre ich osobný duchovný život, a ktoré môžu byť aj obohatením pre ich aktivity v práci s mládežou. Organizátori animátorskej školy vyjadrujú vďaku všetkým účastníkom, ale aj tým, ktorí ich počas tohto víkendu sprevádzali a umožnili tak budúcim animátorom prežiť hodnotné chvíle.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20220328029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]