[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 03. 2023   Meniny má Blahoslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňaz z Kyjeva: Toto je čas Golgoty pre Ukrajinu a Rusko
P:3, 25. 03. 2022 13:46, ZAHZástupcovia cirkví na Ukrajine v modlitbe za pokoj v kyjevskej Katedrále sv. Sofie (2. mar. 2022)

Foto: Vatican Media


Ukrajina 25. marca (TK KBS) V Kyjeve zákaz vychádzania zabráni mnohým veriacim osobne sa zúčastniť na zverení sa Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktorý sa bude sláviť v rovnakom čase ako vo Vatikáne a vo Fatime. Preto sa bude vysielať v médiách, a cez ne sa dostane aj k ľuďom, ktorí sa ukrývajú v bunkroch alebo pivniciach.

„Toto je čas Golgoty pre Ukrajinu a tiež pre Rusko, preto potrebujeme našu modlitbu pri kríži s Máriou,“ povedal pre Vatikánsky rozhlas katolícky kňaz Józef Kucharczyk, ktorý pôsobí v Kyjeve. Karmelitáni tu vedú Farnosť Povýšenia Svätého Kríža v hlavnom meste Ukrajiny.

„Vďaka médiám sa spojíme do jedného spoločenstva modlitby, jedného spoločenstva Cirkvi. Zverenie budeme  robiť v našej kláštornej kaplnke s tými ľuďmi, ktorých sme prijali pod našu strechu. Veľmi sa teším, že sa v tejto veľmi ťažkej dobe opäť zveríme do ochrany Svätej Matky,“ hovorí páter Kucharczyk. „Je to čas Golgoty pre Ukrajinu a tiež pre Rusko. Preto sa teším, že od Krista môžeme opäť počuť tieto slová: „Hľa, tvoja matka“. Zároveň som presvedčený, že by sme nemali veriť, že jeden čin úplne zmení históriu tejto vojny. Dejiny spásy ukazujú, že naše obrátenie, naša metanoia, milosť spásy k nám najčastejšie prichádza v priebehu času. Stáva sa, samozrejme, že Boh v jedinečnej milosti v jednom momente zmení naše životy, alebo zmení dejiny a dejiny krajiny či komunity, no najčastejšie však táto milosť obrátenia trvá dlhší čas. A zdá sa mi, že tento čin, ktorý bude vykonaný s úprimným srdcom a ktorý nás ešte raz zjednotí pri kríži, na Golgote, spolu s Máriou a Kristom, nám umožní každý deň sa viac zasvätiť Márii. Viac v tom vidím veľkosť tohto činu – pozvanie zverovať sa každý deň Svätej Matke.“( TK KBS, RV pl, rp; pz ) 20220325039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]