[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 04. 2024   Meniny má Marcel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

K modlitbe a zasväteniu sa pridajú v Košiciach, Prešove a ďalších mestách
P:3, 24. 03. 2022 08:55, DOM

Bratislava 21. marca (TK KBS) K modlitbe pápeža Františka za mier a zasväteniu (zvereniu) Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie sa pridajú aj v ďalších slovenských diecézach. Osobitný text k úkonu zasvätenia (zverenia) Ukrajiny a Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie je možné nájsť TU

„Modlime sa, aby u našich susedov zavládol mier a pokoj. Pridajme sa bratia kňazi, každý podľa svojich možností, k pozvaniu Svätého Otca Františka. Všetkých pozývam, pripojme sa k modlitbe za mier a zvereniu Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie,“ povzbudzuje k modlitbe a zasväteniu bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý úkon zasvätenia vykoná v piatok 25. marca v závere svätej omše v Katedrále sv. Martina v Bratislave, ktorá sa začne o 17:00.  

Na zjednotenie pri modlitbe a zasvätení Ukrajiny a Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie pozval v nedeľu pri svätých omšiach svojim listom košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

„Pozývam kňazov, rehoľníkov, zasvätených a všetkých veriacich (hlavne z košických farností) v piatok 25. marca na slávnosť Zvestovania Pána, aby si pri svätej omši za život v našej košickej Katedrále sv. Alžbety v Košiciach o 17:00 prišli obnoviť svoje zasvätenie Panne Márii,“ napísal v liste arcibiskup Bober.

Po svätej omši bude o 18:30 pobožnosť krížovej cesty  so zastaveniami v centre Košíc. Arcibiskup Bober ju povedie spolu s košickým eparchom Mons. Cyrilom Vasiľom. Krížová cesta v Katedrále Narodenia Panny Márie. Pokračovať bude zastaveniami. Jej ukončenie bude symbolicky pri hotspote na pomoc utečencom v areáli Červená hviezda.

Kosice, mier, Ukrajina, zasvatenie, plagat

Na sviatok Zvestovania Presvätej Bohorodičke 25. marca sa k zasväteniu Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie, ktoré vo Vatikáne vykoná Svätý Otec František, duchovne pripojí aj prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ. V Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove bude večer o 16:30 sláviť archijerejskú svätú liturgiu s večierňou, pri ktorej osobitnou modlitbou zasvätenia bude prosiť za pokoj a mier pre celé ľudstvo a zvlášť pre Rusko a Ukrajinu, informoval Michal Pavlišinovič.

Vladyka Ján pozval k duchovnému zjednoteniu so Svätým Otcom Františkom aj všetkých kňazov a veriacich, ktorí sa budú modlitbu zasvätenia modliť pri večerných svätých liturgiách vo všetkých chrámoch celej Prešovskej archieparchie. Archijerejskej svätej liturgii s večierňou bude od 16:15 predchádzať aj udelenie nižšieho svätenia – postriženija dvom seminaristom. Priamy prenos z liturgie a obradu zasvätenia bude možné sledovať cez TV Logos.

„Prežívajme tento deň v osobitnom postoji kajúcnosti, vzhliadajme k nášmu Spasiteľovi Ježišovi Kristovi, ku krížu na ktorom obetoval svoj život z lásky k nám a ktorý v tomto pôstnom týždni osobitne v našej cirkvi uctievame a s dôverou sa mu klaniame a rovnako prosme Presvätú Bohorodičku Pannu Máriu, aby darovali celému svetu tak potrebný pokoj a mier. Nech v tento deň sme vnútorne zahĺbený do jednoty zvlášť cez modlitbu, pôst a všetkým odporúčam aj ponorenie sa do milosrdného objatia Otca cez sviatosť zmierenia,“ adresoval výzvu všetkým kňazom a veriacim vladyka Ján Babjak.

Zasvatenie, archieparchia

Svätú omšu s adoráciou za pokoj na Ukrajine a v Rusku bude v piatok 25. marca o 17:00 sláviť aj spišský administrátor Mons. Ján Kuboš v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. Duchovne sa tak spojí s modlitbami Svätého Otca. Zároveň pozýva všetkých kňazov, zasvätených a celý Boží ľud Spišskej diecézy, aby sa modlitbami a obetami pripojil k tejto iniciatíve, píše diecéza.

Výzvu pripojiť sa adresoval všetkým kňazom, rehoľným osobám a veriacim na území Trnavskej arcidiecézy trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Plánovaný úkon zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie by mal byť určite sprevádzaný našim osobným vnútorným postojom, modlitbou, pôstom, dobrými skutkami a jednotou medzi nami, uvádza Trnavská arcidiecéza.

V piatok 25. marca 2022 v Bazilike Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej sa pripoja k zasväteniu Ruska a Ukrajiny k Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie v Ríme a vo Fatime. Program sa začne o 17:15 modlitbou krížovej cesty a o 18:00 h svätou omšou, ktorú bude v Bazilike celebrovať žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, pozýva Žilinská diecéza. 

Na zasvätenie sa pripravovali deviatnikom veriaci s rožňavským biskupom Mons. Stanislavom Stolárikom. Cez Pannu Máriu vyprosovali zastavenie vojny, pokoj a mier. Panna Mária povedala: „Nakoniec moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí!“ Dovtedy sa úprimne a s vierou modlime za toto víťazstvo, lebo Pán cezeň prinesie svetu pravý mier. Len treba oň stáť a prosiť. „Dnes deviatnik pred zasvätením vrcholí a zajtra sa aj naša diecéza pripojí k Svätému Otcovi v akte zasvätenia ľudstva, osobitne Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. K zasväteniu sú pozvaní všetci. Prežime ho vo svojich farnostiach; kto sa nemôže zúčastniť sv. omše, môže sledovať na Tv Lux priamy prenos z Vatikánu," píše biskup Stolárik. 

Biskup Stolárik sa bude o 16:15 s rožňavskými kňazmi a veriacimi modliť na nádvorí katedrály Nanebovzatia Panny Márie Krížovú cestu utečencov, ktorú sám premeditoval a ponúkol na modlitbu aj ostatným. Po nej o 17:00 v spojení so Svätým Otcom bude v katedrále sláviť svätú omšu, na konci ktorej vykoná úkon zasvätenia prednesením jednotnej modlitby zasvätenia, ktorú Vatikán poslal všetkým biskupom sveta. 

K modlitbe a zasväteniu sa pridajú vo svojich diecézach a katedrálach aj ďalší biskupi Slovenska. Pridávajú sa ja viaceré farnosti. Kňazi a veriaci v Kežmarku v piatok 25. marca 2022 po skončení večernej svätej omše vytvoria sviečkový sprievod po meste z tamojšej Baziliky sv. Kríža cez Hlavné námestie a Hradné námestie k Mariánskemu kostolu. Cestou sa budú modliť posvätný ruženec. Spoločne budú prosiť o pokoj na Ukrajine a odpustenie a požehnanie v týchto ťažko skúšaných časoch. Sprievod zakončia úkonom zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, kňazským požehnaním a záverečnou piesňou pri Mariánskom kostole. 

Na slávnosť Zvestovania Pána 25. marca 2022 zasvätí Svätý Otec František Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Akt zasvätenia sa uskutoční o 17.00 počas kajúcej pobožnosti v Bazilike sv. Petra v Ríme. Súčasne v ten istý deň vykoná tento akt zasvätenia vo Fatime aj pápežský almužník kardinál Konrad Krajewski ako vyslanec Svätého Otca.( TK KBS, kha, ml; pz ) 20220324021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]