[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 03. 2023   Meniny má Adrián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nadácia ACN: „Duchovná výzbroj“ je v boji za mier najdôležitejšia
P:3, 22. 03. 2022 14:27, DOM

Bratislava 22. marca (TK KBS) Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi pozýva všetkých veriacich k intenzívnej modlitbe za Ukrajinu pomocou „duchovnej výzbroje”, ktorú nám dáva samotný Boh cez svoju Cirkev. Je to zároveň príležitosť spojiť sa duchovne so Svätým Otcom Františkom, ktorý v piatok, 25. marca zasvätí Ukrajinu a Rusko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Bude to presne 38 rokov po tom, čo zasvätenie na žiadosť Fatimskej Panny Márie vykonal svätý pápež Ján Pavol II.

Pomocný biskup Jan Sobilo z východoukrajinského mesta Záporožie, ktoré sa v súčasnosti nachádza uprostred najťažších bojov, nás v jednom zo svojich príhovorov pozýva špeciálne sa v tomto čase obrátiť k Bohu a odvrátiť sa od hriechu a pripomína nám výzvy Božej Matky k modlitbe a pôstu. V tomto duchu nadácia ACN prináša súbor modlitieb a materiálov, ktoré majú kresťanov posilniť v tomto výnimočne intenzívnom boji, ktorý presahuje pozemské hranice.

„Duchovná výzbroj“ obsahuje celý príhovor biskupa Jana Sobila, modlitbu za mier na Ukrajine, text Moc Ježišovho utrpenia: pôvod korunky Božieho milosrdenstva, slová Pána Ježiša sv. Faustíne k hodine Božieho milosrdenstva a k modlitbe korunky ako i samotnú modlitbu, text a pôvod modlitby k svätému Michalovi archanjelovi, ruženec súcitu s textami zo Svätého písma k jednotlivým tajomstvám a príbeh ako i samotný text zasvätenia sveta a Ruska, ktoré sa sv. Ján Pavol II. modlil pred sochou Panny Márie Fatimskej v Ríme 25. marca 1984.

„Prežime tento pôst viac než inokedy ako čas obrátenia a duchovnej obnovy. Využime duchovné prostriedky, ktoré nám Boh dáva, aby sa mohol uskutočniť jeho plán spásy. Hoci sa vojny už začali, našimi modlitbami a osobným posväcovaním sa môžeme zabrániť horšiemu a zmierniť ich priebeh," hovorí kňaz Martin M. Barta, duchovný asistent nadácie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi, ktorý materiály zostavil. Balíček s textami a modlitbami je k dispozícii na stiahnutie na webovej stránke nadácie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi.

TK KBS informovala Lucia Froncová( TK KBS, acn, lfr; ml ) 20220322025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]