[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 03. 2023   Meniny má Blahoslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do Komunitného centra Koinonie dorazila materiálna zbierka z Talianska
P:3, 22. 03. 2022 13:01, DOMFoto: Archiv Koinonie


Vyšný Klátov 22. marca (TK KBS) Do Komunitného centra Koinonie Jána Krstiteľa vo Vyšnom Klátove dorazila materiálna zbierka z Talianska.

„Časť materiálu už používame v našom komunitnom centre a značne veľká časť je pripravená na expedíciu priamo na miesta zasiahnuté vojnou na Ukrajine. Boh je k nám štedrý a žehná nás vďaka viacerým ochotným darcom. Vždy, keď je to potrebné, príde nejaký anjel s konkrétnou pomocou. Sme šťastní, že vieme pomáhať aj ďalším rodinám, ktoré prijali utečencov do svojho príbytku,“ napísal člen Koinonie Branislav Kovalčík. „Naša pomoc utečencom z Ukrajiny trvá v Koinonii Ján Krstiteľ už tri týždne. Bránami Komunitného centra vo Vyšnom Klátove prešlo viac ako 130 ľudí, prevažne matky s deťmi. Prispôsobili sme priestory, náš program a predovšetkým naše postoje nastavili tak, že v prichádzajúcich k nám prichádza Kristus,“ uviedol.

V komunitnom centre slúži 16 dobrovoľníkov. Majú rozdelené kompetencie - organizácia izieb, upratovanie, kuchyňa a práčovňa, sklady, zásobovanie, modlitba príhovoru päťkrát v týždni a ranná hodinová modlitba vysielaná online. Ich služba sa musela rozšíriť o službu deťom, pre ktoré organizujú tvorivé dielne, zábavný program a večernú rozprávku. Chodia s nimi na výlety a prechádzky. „Stále vnímame dosť veľkú jazykovú bariéru a radi by sme našim hosťom hovorili o Bohu a o jeho láske k nim. Pripravujeme zošitové vydanie Jánovho evanjelia so Žalmami v ukrajinskom jazyku. Tiež vnímame potrebu mať medzi nami psychológa, odborníkov, ktorí by riešili traumy spôsobené vojnovými udalosťami,“ uviedol Branislav Kovalčík.

Koinonia, Ukrajina, pomoc, zena, dieta

Osoby, ktoré prichádzajú, sú z rôznych oblastí Ukrajiny. Niektorí sú v centre pár dní, niektorí týždeň, niektorí ešte viac. „Po dvoch týždňoch od nás odchádzala jedna mama s malým dvojročným chlapčekom. Evidentne sme mu prirástli k srdcu. Často prichádzal k nám v čase našej večere a vystretými rukami k nám naznačoval, aby sme ho vzali na kolená. Ich odchod bol emotívny. Stali sme sa rodinou a tieto vzťahy, nadobudnuté v životnej existenčnej kríze, ostanú navždy. Veríme, že sa s nimi ešte stretneme. Ďakujeme všetkým našim dobrodincom, ktorí nás podporujú a nenechávajú nás v týchto ťažkých časoch samých,“ dodal člen Koinonie Branislav Kovalčík.( TK KBS, bko, ml; pz ) 20220322023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]