[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 03. 2023   Meniny má Blahoslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie Fórum života štartuje 22. ročník kampane Deň počatého dieťaťa
P:3, 22. 03. 2022 10:25, DOMBratislava 22. marca (TK KBS) Občianske združenie Fórum života štartuje 22. ročník osvetovej kampane Deň počatého dieťaťa. Cieľom je poukázať na skutočnosť, že každý ľudský život začína počatím. Mottom tohto ročníka kampane je slogan Život je dar. V súvislosti s ťažkými celospoločenskými okolnosťami a udalosťami si uvedomujeme, že život potrebuje nádej.

Teraz, v priamom prenose na Ukrajine vidíme, ako sa tento dar života ničí. Naša kampaň aj súčasnosti stojí pevne nohami na zemi. Vidíme udalosti na Ukrajine a podávame prostredníctvom Siete pomoci pomocnú ruku. Na druhej strane si uvedomujeme, aký vzácny je život a že každý človek potrebuje nádej - nádej, že zlé pominie, nádej, že bude lepšie, nádej, že situáciu zvládne,“ vysvetľuje predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová. Novinkou tohto ročníka je spolupráca s gréckokatolíckou rómskou misiou. Rómske ženy pre Fórum života vyrobili ekologické mydlá s názvom Vôňa bábätka.Týmto kreatívnym spôsobom podporili kampaň a výťažok z predaja mydiel bude použitý na jednotlivé projekty Fóra života.

Bratislava, romska misia, mydlo

Kampaň bude prebiehať najmä v online priestore. Na sociálnych sieťach Fóra života budú publikované kvalitné články, videá, zamyslenia a podnety, ktoré podporujú myšlienku, že život je dar.  Symbolom kampane je biela stužka. Fórum života pozýva všetkých, ktorým záleží na hodnote života, aby si ju pripli na odev a použili ju na profilový obrázok na svojich sociálnych sieťach.  Bližšie informácie o kampani Deň počatého dieťaťa a všetkých súvisiacich aktivitách nájdete na stránke www.25marec.sk.

Košické slávenie Dňa počatého života sa začalo už v nedeľu. V metropole východného Slovensku pozvali všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa pridali k doterajším, často unaveným dobrovoľníkom, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny.

„Aby sa odvážili vykročiť s konkrétnou ponukou pre ukrajinských utečencov – jednak dobrovoľníckou službou, ktorú zastrešujú viaceré organizácie, každodenne prítomné na Staničnom námestí alebo ponukou ubytovania,“ píše Dušan Škurla.

Počas týždňa od 20. do 25. marca budú dobrovoľníci v centre Košíc ponúkať okoloidúcim bielu stužku – symbol úcty a uznania ľudskej dôstojnosti pre človeka od počatia. Dobrovoľníci pre rozdávanie bielych stužiek sa môžu registrovať telefonicky na čísle 0948 665 899.

Pôvodné slávenie, ktoré bolo ohlásené v Seminárnom kostole v Košiciach, nebude. Dôvodom je zjednotenie s programom Svätého Otca, ktorý 25. marca 2022 zasvätí Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. V dvoch košických katedrálach sa bude o 17:00 sláviť svätá omša za život a pokoj na Ukrajine.

V Katedrále sv. Alžbety sa na konci svätej omše bude konať aj prijatie do 9 mesačného záväzku Duchovnej adopcie počatého dieťaťa. Košické slávenie sa zakončí spoločným modlitbovým pochodom za mier. Začne pri gréckokatolíckej katedrále na Moyzesovej ulici a zakončí sa pri areáli Červenej hviezdy na Staničnom námestí.

Tento dátum je zároveň oficiálnym začiatkom siedmeho ročníka projektu 9 mesiacov za život. Spočíva v modlitbovej prítomnosti na miestach, kde sa na Slovensku vykonávajú umelé potraty a umelé oplodneniaV Košiciach sa realizuje na šiestich miestach.

TK KBS informovali Andrea Žiaková a Dušan Škurla( TK KBS, azi, dsk; ml ) 20220322020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]