[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Muži z Nitry oslávili sv. Jozefa modlitbou ruženca a omšou s biskupom
P:3, 21. 03. 2022 12:31, DOM

Nitra 21. marca (TK KBS) Pri príležitosti slávnosti sv. Jozefa, ženícha Preblahoslavenej Panny Márie sa v sobotu 19. marca 2022 na nitrianskej Kalvárii uskutočnil Mužský deň pre veriacich chlapov s nitrianskym pomocným biskupom Petrom Beňom.

Súčasťou programu boli prednáška o duchovnosti muža a spoločná modlitba svätého ruženca pod vedením miestneho farára farnosti Nitra – Kalvária P. Igora Kráľa SVD.

V prednáške s názvom „Extrémne vlastníctvo“ P. Igor Kráľ SVD adresoval mužom povzbudenie v oblasti vodcovstva. Na príklade postojov Ježiša Krista a jeho pestúna sv. Jozefa zaznela výzva prebrať zodpovednosť za to, čo nám je Bohom zverené a k čomu sme povolaní. Tento druh „správcovstva“ je veľké privilégium, ktoré sa snúbi s veľkou zodpovednosťou.

Modlitba ruženca bola obetovaná na za svätosť našich životov a posvätenie našich rodín, za ochotu plniť Božiu vôľu a odvahu žiť evanjeliové hodnoty v rodine, v práci a v každodennom živote, za milosť oslobodenia od našich slabostí, hriechov a závislostí, za dar čistého a verného srdca, pre ženatých za manželky a deti, a pre slobodných za budúcej manželky a za dar kňazského povolania.

Mužský deň vyvrcholil svätou omšou, ktorú celebroval nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo s prítomnými kňazmi za účasti mužov a žien.

Vo svojom príhovore sa priblížil prítomným mužom svoje osobné skúsenosti a poukázal na dôležitosť a vplyv mužov v jeho ľudskej formácii a na ceste k jeho kňazstva. Zdôraznil potrebu osvojiť si postoje sv. Jozefa, nakoľko jeho výzvy môžeme obdobným spôsobom v našich životoch prežívať aj my.

Slávenie mužského dňa týmto spôsobom malo za účel povzbudiť veriacich mužov z Nitry a okolia k prežívaniu kresťanskej viery v praktickom živote a v živote v rodinách, ako aj jej prehĺbeniu podľa vzoru sv. Jozefa.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20220321026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]