[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

K modlitbe za mier a zasväteniu sa pridajú v Košiciach a ďalších mestách
P:3, 21. 03. 2022 11:15, DOM

Bratislava 21. marca (TK KBS) K modlitbe pápeža Františka za mier a zasväteniu (zvereniu) Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie sa pridajú aj v ďalších slovenských diecézach.

Na zjednotenie pri modlitbe a zasvätení Ukrajiny a Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie pozval v nedeľu pri svätých omšiach svojim listom košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

„Pozývam kňazov, rehoľníkov, zasvätených a všetkých veriacich (hlavne z košických farností) v piatok 25. marca na slávnosť Zvestovania Pána, aby si pri svätej omši za život v našej košickej Katedrále sv. Alžbety v Košiciach o 17:00 prišli obnoviť svoje zasvätenie Panne Márii,“ napísal v liste arcibiskup Bober.

Po svätej omši bude o 18:30 pobožnosť krížovej cesty  so zastaveniami v centre Košíc. Arcibiskup Bober ju povedie spolu s košickým eparchom Mons. Cyrilom Vasiľom. Krížová cesta v Katedrále Narodenia Panny Márie. Pokračovať bude zastaveniami. Jej ukončenie bude symbolicky pri hotspote na pomoc utečencom v areáli Červená hviezda.

Kosice, mier, Ukrajina, zasvatenie, plagat

„Modlime sa, aby u našich susedov zavládol mier a pokoj. Pridajme sa bratia kňazi, každý podľa svojich možností, k pozvaniu Svätého Otca Františka. Všetkých pozývam, pripojme sa k modlitbe za mier a zvereniu Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie,“ povzbudzuje k modlitbe a zasväteniu bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Svätú omšu s adoráciou za pokoj na Ukrajine a v Rusku bude v piatok 25. marca o 17:00 sláviť aj spišský administrátor Mons. Ján Kuboš v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. Duchovne sa tak spojí s modlitbami Svätého Otca. Zároveň pozýva všetkých kňazov, zasvätených a celý Boží ľud Spišskej diecézy, aby sa modlitbami a obetami pripojil k tejto iniciatíve, píše diecéza.

Výzvu pripojiť sa adresoval všetkým kňazom, rehoľným osobám a veriacim na území Trnavskej arcidiecézy trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Plánovaný úkon zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie by mal byť určite sprevádzaný našim osobným vnútorným postojom, modlitbou, pôstom, dobrými skutkami a jednotou medzi nami, uvádza Trnavská arcidiecéza.

V piatok 25. marca 2022 v Bazilike Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej sa pripoja k zasväteniu Ruska a Ukrajiny k Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie v Ríme a vo Fatime. Program sa začne o 17:15 modlitbou krížovej cesty a o 18:00 h svätou omšou, ktorú bude v Bazilike celebrovať žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, pozýva Žilinská diecéza.

Na slávnosť Zvestovania Pána 25. marca 2022 zasvätí Svätý Otec František Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Akt zasvätenia sa uskutoční o 17.00 počas kajúcej pobožnosti v Bazilike sv. Petra v Ríme. Súčasne v ten istý deň vykoná tento akt zasvätenia vo Fatime aj pápežský almužník kardinál Konrad Krajewski ako vyslanec Svätého Otca.( TK KBS, ml; ml ) 20220321021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]