[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (12)
P:3, 21. 03. 2022 09:00, DOM

Bratislava 21. marca (TK KBS) Prinášame programové tip vo vysielaní katolíckej televízie LUX, katolíckej rozhlasovej stanice Rádio LUMEN a Rádia Mária (12).

------------------------------------------------

TV LUX

Pondelok 21. marca 2022:
- 8:10 Týždeň s... Farnosť Čičmany
Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.
- 14:00 Kulmenie (Agatha Christie)
„Vedela som, že chcem opraviť sklenník. Zistila som si, koľko to bude stáť a začala som premýšľať príbeh“- hovorila o svojich prvých komerčných úspechoch svojich detektíviek nekorunovaná kráľovná tohto žánru Agatha Christie. A práve tejto autorke sa budeme venovať v najnovšom Kulmení.
- 19:00 Kroky viery: Svoj pokoj vám dávam (Ako si zachovať pokoj v protivenstvách?, Martin Kramara)
„Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje...“ (porov. Jn 14, 27) Ježišovo uistenie, ktoré zaznieva aj počas slávenia svätej omše, potrebujeme v týchto dňoch počuť znova a znova. Svet poznačený strachom, nejednotou a nepokojom súrne potrebuje svedkov nádeje, spoločenstva a pokoja. Aj tento rok vás v pôste pozývame kráčať do hĺbky počas televíznych duchovných cvičení KROKY VIERY. Televízna duchovná obnova, modlitba svätého ruženca.

Utorok 22. marca 2022:
- 15:30 Ruženec z Lúrd
Modlitba svätého ruženca z Lúrd.
- 17:00 Posvätné miesta kresťanskej viery (Betfage)
Dedinka Betfage je východiskovým bodom, odkiaľ Ježiš slávnostne vstúpil do Jeruzalema pred svojím umučením. Leží asi na polceste medzi Betániou a Olivovou horou v Jeruzaleme. V kostole v Betfage uchovávajú kameň, z ktorého podľa tradície Ježiš nastúpil na osliatko, na ktorom prišiel do Jeruzalema. V súčasnosti sa z Betfage každý rok na Palmovú nedeľu vydáva slávnostná procesia.
- 19:00 Kroky viery: Svoj pokoj vám dávam ((ne)pokoj (ne)odpustenia, Marián Gavenda)
„Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje...“ (porov. Jn 14, 27) Ježišovo uistenie, ktoré zaznieva aj počas slávenia svätej omše, potrebujeme v týchto dňoch počuť znova a znova. Svet poznačený strachom, nejednotou a nepokojom súrne potrebuje svedkov nádeje, spoločenstva a pokoja. Aj tento rok vás v pôste pozývame kráčať do hĺbky počas televíznych duchovných cvičení KROKY VIERY. Televízna duchovná obnova, modlitba svätého ruženca.

Streda 23. marca 2022:
- 16:05 Zomrieť pokojne
Dokumentárny film o paliatívnej starostlivosti, ale aj o skúsenosti s opačným prístupom k utrpeniu a smrti.
- 16:35 Teodor, dar Boží
Mukačevský gréckokatolícky biskup Teodor Romža sa nebál postaviť proti mašinérii Sovietskeho zväzu, za čo kruto zaplatil. Po jeho stopách každý rok putujú mladí zo Zakarpatskej Ukrajiny. Cítia povinnosť postaviť sa zoči-voči bezbožnému systému.
- 21:20 Semienka nádeje (Príhovor v Katedrále sv. Martina)
V Katedrále sv. Martina sa Svätý Otec počas svojej návštevy Slovenska prihovoril biskupom, kňazom, rehoľníkom, seminaristom a katechétom. Vyzval k slobode, kreativite a dialógu. Zároveň povzbudil biskupov a kňazov, aby sa nebáli formovať ľudí tak, aby mali zrelý a slobodný vzťah k Bohu. Ako pretaviť slová pápeža do praxe každodennosti?

Štvrtok 24. marca 2022:
- 10:35 Ujo Paľko
Dokument o pátrovi Pavlovi Horskom SJ, rodákovi z Vlkolínca, ktorý svoj život zasvätil pravde a službe Bohu. Napriek neľahkému životu, väzneniu a nemožnosti vykonávať kňazskú službu neprestal veriť v dobro, ktoré jediné môže zmeniť svet k lepšiemu.
- 16:05 Bielorusko – semienko medzi tŕním
Cirkev tu bola prenasledovaná, ale ľudia si uchovali svoju vieru. Jej hodnoty prenášali z generácie na generáciu a tiež vďaka aktivite, viere, práci a húževnatosti podzemných kňazov a laikov.
- 16:35 Slúžiť
Film o mužovi, ktorého pápež František poslal do biskupskej služby na druhý koniec sveta. Vladyka Milan Lach je dnes biskupom eparchie Parma v USA. Film zobrazuje nielen bežné dni biskupa, ale aj to ako premýšľa nad službou, modlitbou, komunitou a liturgiou.

Piatok 25. marca 2022:
- 15:30 Krížová cesta (Budete mi svedkami)
autor: Jozef Kováčik
- 17:00 Kajúca pobožnosť
Priamy prenos z Vatikánu.
- 21:00 Dôkaz viery: Svätý František z Assisi
Mladý muž sa stratí v prírodnej rezervácii. Keď sa po týždňoch zrazu objaví, tvrdí, že sa zachránil vďaka zázračnej pomoci svätého Františka z Assisi. Otec je presvedčený, že sa zbláznil a chce ho umiestniť do sanatória.

Sobota 26. marca 2022:
- 13:00 Charitatívny hokejový turnaj kňazov Slovenska
Priamy prenos zo Zimného štadióna v Dubnici nad Váhom.
- 17:05 STOPovanie
V exercičnom dome sv. Ignáca, ktorý je situovaný na západnom okraji Prešova, v tichom prostredí pod úpätím Kalvárie, pôsobí náš ďalší hosť, s ktorým budeme hľadať stopy Boha v stvorení. Tentoraz ich budeme objavovať v umení, konkrétne v maľbách. Náš hosť, jezuita, páter Juraj Dufka nám prezradí aj to, do akej miery inšpiruje Boh jeho diela.
- 20:30 Bernadeta: Zázrak v Lurdoch
V roku 1858 sa Bernadete Soubirousovej, chudobnej dievčine z Lúrd, zjavila Panna Mária až osemnásťkrát. Ľudia jej spočiatku neverili. Ale vďaka jej úprimnosti, nevinnosti a vytrvalosti mnohí predsa uverili.

Relácie pre deti:

Nedeľa 27. marca 2022:
- 8:25 Klbko – Svätá omša
Aj vám sa niekedy zdá, že svätá omša je ako hodina telocviku? Ako to v skutočnosti je, prečo sa v kostole vstáva, sadá či kľačí, sa dozviete v novom pokračovaní detskej relácie. Katka, Klbko a otec Marián začínajú skúmať tajomstvá svätej omše.
- 18:20 TV LUX deťom (Klbko: Svätá omša)
Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá..

Zdroj: TV LUX / Lucia Páleníková

--------------------------------------------

Rádio LUMEN 

Pondelok 21. marca 2022:
- 11:10 Zaostrené; Téma: Domček Anky Kolesárovej slúži utekajúcim z Ukrajiny
- 20:00 Študentské šapitó; Téma: Ako mladí v Banskej Bystrici pomáhajú ľuďom na okraji spoločnosti? Hosťia z Kresťanskej platformy
- 21:30 Počúvaj srdcom; S Lacom Javorským repertoárom chvál nórskeho hudobného zoskupenia OSLO GOSPEL CHOIR (repríza z 21.3.2016)

Utorok 22. marca 2022:
- 11:10 Občan; Téma: Materiálna pomoc pre utečencov z Ukrajiny v niektorých prípadoch narazila na stopku. Ako by mali ďalej postupovať samosprávy, ale aj cirkevné organizácie? Ako nevyčerpať hneď všetky sily, ktoré možno budú potrebné ešte vo väčšej miere, než sme boli zvyknutí?
- 20:00 Duchovný obzor; Téma: Rok sv. Františka Xaverského v Banskobystrickej diecéze. Hosť: Gabriel Brendza, cirkevný historik

Streda 23. marca 2022:
- 11:10 Rozhovor týždňa; Téma: Deň počatého dieťaťa slávme konkrétnou pomocou pre našich ukrajinských bratov a sestry
- 20:00 Lupa; Téma: Cirkevná základná škola sv. Margity v Púchove
- 21:00 Fujarôčka moja; Téma: Mária Trubínyová pastierskou ľudovou kultúrou, rozhovor s bačom Floriánom Šavrtkom z Liptovských Revúc (repríza z 2.3.2016).  

Štvrtok 24. marca 2022:
- 11:10 S ružencom na perách; modlitba s poslucháčmi Rádia LUMEN
- 20:00 História a my; Téma: Kyjevská Rus a následné dejiny Ukrajiny
- 21:00 Gospelparáda   

Piatok  25. marca 2022:
- 16:30 Pútnický víkend; Téma: Kalvária v Hliníku nad Hronom
- 17:00 Svätá omša z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach pri príležitosti slávenia Dňa počatého dieťaťa a tiež zjednotenia sa so Svätým Otcom Františkom pri zasvätení Ukrajiny a Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup

Sobota 26. marca 2022:
- 8:30 Modlitba gréckokatolíckeho ruženca
- 9:00 Byť šťastnou rodinou dnes – repríza
- 9:30 Viera do vrecka; Téma: Prečo máme strach zo smrti? Hosť: Jana Sieberová, vedúca a vrchná sestra Centra domácej hospicovej
- 15:15 Literárna kaviareň; Téma: Ivan Kňaze st.: Na chválu Stvoriteľa
- 15:50 Manželské katechézy; Hľadáte možnosti ako napredovať v manželstve? Zamyslite sa nad zmyslom rodinného života a nad tým, kde čerpať silu, povzbudenie a inšpiráciu do vzťahov s ľuďmi, ktorých najviac milujeme. Katechézy od jezuitu Ladislava Csontosa.
- 20:15 Od ucha k duchu; Téma:

Nedeľa 27. marca 2022:  
- 10:00 Kláštory a rehoľný život; Téma: Denný poriadok sestier Kongregácie služobníc Ducha Svätého ustavičnej poklony
- 13:00 Rozhlasová hra; Srdce /28.3. - Deň učiteľov; hra z učiteľského prostredia/
- 14:00 Vitaj doma rodina; Téma: Moja hodnota, môj výkon. Hosť: o. Martin Ďuračka
- 15:30 Svetlo nádeje; Téma
- 20:30 Karmel; Téma: Identita muža a jeho konfrontácie so strachom - o mužskom strachu s kňazom a pedagógom doc. Jurajom Sedláčkom
- 22:30 Pohoda s klasikou; Téma: Zamatový hlas sladkého dreva. Hudobná tvorba pre HOBOJ z dielne európskych skladateľov v súvislostiach - J.S.Bach; G.Ph.Telemann; D.Cimarosa; G.Donizetti; A.Pedrollo; N.Rota; M.C.Tedesco (repríza zo 7.2.2016).


Zdroj: Rádio LUMEN / Jana Vajcíková 

---------------------------------------------Rádio Mária


Pondelok 21. marca 2022:
– 15:30 Žihľava – jarná rastlina, vedie: Petra Šramko a Viera Mikulová, relácia: Bylinkárstvo podľa sv. Hildegardy
– 16:00 Slovensko má možnosť získať nového blahoslaveného. Poďte sa spolu s Rádiom Mária ponoriť do tajomstva jeho života, prežívania, radosti ale i utrpenia a hľadajme v jeho vzore spôsob, ako sa primknúť k Božiemu srdcu. Vedie: Juraj Švec a Juraj Zlocha, relácia: Janko Havlík misionár utrpenia, 3. diel

Utorok 22. marca 2022:
– 14:00 Nekrvaví mučeníci – P. Vendelín Javorka, 2. časť, vedie: vdp. Ivan Moďoroši, SJ a Soňa Ráceková, relácia: Horčičné zrnko
– 18:00 Kostol Ducha Svätého (Špitálik), Hlohovec – úcta k sv. Šarbelovi 
– 20:00 Boh píše aj tvoj príbeh. Ľubo Kroka a jeho rodina v našom vysielaní vydajú svedectvo o tom, ako do ich života vstupuje samotný Boh, ale aj o tom, ako doň posiela ľudí, ktorí sú pre nás nositeľmi evanjeliovej zvesti. - 2. diel, hosť: Ľubo Kroka s rodinou, vedie: Juraj Zlocha, relácia: Hlas rómskej duše


Streda 23. marca 2022:
– 13:00 Modlitba posvätného ruženca (svetla) s Mons. Stanislavom Stolárikom, trnavským arcibiskupom v živom vysielaní
– 14:00 Bratislavský veľký piatok, hosť: Alžbeta Vojtková, relácia: Rozhovory zo štúdia
– 15:30 Popoludnie so žiakmi zo Spojenej školy Novohradská v Bratislave, relácia: Rozhovory zo štúdia
– 16:00 Čo je to mediácia a ako nám môže byť nápomocná?, 2. diel hosť: ICDr. Jurij Popovič, PhD., vedie: Soňa Ráceková, relácia: Kresťan a mediácia
– 20:00 Výsledky prieskumov Fóra pre pomoc starším, 4. diel – Aké sú na Slovensku možnosti pomoci starším, ktorí sa stali obeťou šikany, zneužitia alebo podvodu? Potrebujete v tejto otázke poradiť? Hostka: Ľubica Gálisová, zakladateľka organizácie Fórum pre pomoc starším, vedie: Marta Galbáčová, relácia: Studňa múdrosti

Štvrtok 24. marca 2022:
– 14:00 Spiritualita sv. Terezky z Lisieux, 47. časť, vedie: P. Jozef Branko Tupý, relácia: Horčičné zrnko 
– 16:30 Sviatosť zmierenia – Si tretiak a pripravuješ sa na 1. sv. prijímanie? Precvič si svoje vedomosti z náboženstva v relácii Ježiš v mojom srdci, ktorú vedie sr. Agneška a deti zo ZŠ Matky Alexie v Bratislave.
– 20:00 Linka duchovnej pomoci – modlitby a príhovory o. Martina za úmysly poslucháčov, volajte 02/ 32 11 72 70

Piatok 25. marca 2022:
- 6:00 - 21:00 Mariathon – reťaz modlitieb a podpory vysielania Rádia Mária na Slovensku - „Adoptujte si vysielač“ a rozširujme spoločne radostnú zvesť evanjelia
– 16:00 Modlitba radostného ruženca so Svetovou rodinou Rádia Mária naživo z Izraela
– 17:00 Zasvätenie Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Počatiu Panny Márie pápežom Františkom – priamy prenos
- 20:00 Úv hovor, Nedajte sa oklamať rôznym podvodníkom. Hosť: mjr. Mgr. Andrea Petrovičová, oddelenie komunikácie a prevencie KR PZ

Sobota 26. marca 2022:
– 8:30 Večeradlo s členmi Mariánskeho kňazského hnutia 
– 9:30 Svätý Jozef v dejinách Cirkvi, vedie: vsdp. Ľuboslav Hromják, repríza
– 11:00 Spoznajme eucharistické zázraky, vedie: Pavol Konštiak
– 14:00 Najväčší dar života – dar kňazstva, svedectvo, hosť: P. Andrej Filipek, SJ, vedie: Eva Zitawa, relácia: Radosť z viery, repríza
– 18:05 Slovenská katolícka charita podáva pomocnú ruku Ukrajine, hosť: Monika Čopíková zo SKCH, vedie: Juraj Zlocha, repríza

Nedeľa 27. marca 2022:
– 14:00 Ukrajina očami kňaza pôsobiaceho v Kyjeve, hosť: o. Roman Grek, rektor Misijného medzinárodného seminára Redemptoris Mater v Kyjeve, vedie: Juraj Zlocha, relácia: Rozhovory zo štúdia repríza
- 15:30 Svetlo nádeje; Téma: Z podpory neznámeho darcu sa potešili rodiny v núdzi– 19:00 Premodlime Slovensko – pobožnosť krížovej cesty
– 20:00 Like pre organ, vedie: Marta Gáborová

Zdroj: Rádio Mária Slovensko Daniela Pauhofová

---------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. Zmena programu je vyhradená.( TK KBS, ml; ml ) 20220321017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]