[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 03. 2023   Meniny má Adrián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Godzone academy vytvorila v spolupráci s Komunitou Emanuel nový kurz
P:3, 15. 03. 2022 13:30, DOM

Bratislava 15. marca (TK KBS) Počas obdobia pôstu prináša Godzone Academy v spolupráci s Komunitou Emanuel návod, ako byť vďačný za Kristovu obetu na kríži. Kurz s názvom Cesta vďačnosti, je pre všetkých, ktorí túžia vstupovať do hĺbky tajomstva Kristovej obete, dostupný zdarma.

Cesta vďačnosti ako prostriedok každodennej praxe

Tento kurz má ľuďom priblížiť vďačnosť a naučiť, ako byť vďačný v čase skúšok a problémov. Tiež vysvetliť, prečo je vďačnosť dôležitá a ako prežívať vďačnosť vo všednom  živote. Okrem zaujímavých prednášok sú na konci praktické úlohy a cvičenia, ktoré majú úlohu pomôcť aplikovať vďačnosť do každodenného konkrétneho života.

Inšpirácia na vznik tohto kurzu vychádza z knihy Le miracle de gratitude - Zázrak vďačnosti, ktorú preložila Komunita Emanueal. Kurz je zdarma dostupný na godzoneacademy.sk.

„Čo to je vlastne vďačnosť? Vďačnosť nás učí vidieť krásu okolo seba a vedieť nad ňou žasnúť. Vďačnosť nás učí vidieť aj v tých malých drobných veciach dar a pomáha nám uvedomiť si, ako sme každý deň obdarovaní a obdarovávaní,“ opisuje tému kurzu Tereza Želonková, z tímu Godzone Academy.

Komunita Emanuel

Komunita Emanuel je medzinárodná katolícka komunita, ktorá združuje žijúcich v manželstve, ale aj slobodných a tiež zasvätené osoby a kňazov, ktorí spoločne nasledujú Krista a vkladajú sa do služby poslaniu Cirkvi. Členovia sú spojení skrze spoločnú a pravidelnú angažovanosť, ale nežijú pod jednou strechou.

Komunita chce odpovedať na potreby a výzvy spoločnosti a  doby, a preto rozvíja misie súcitenia a evanjelizácie. Zvlášť chce ľuďom ponúknuť skúsenosť Božej lásky na veľkých stretnutiach, ktoré každoročne organizuje v Paray-le- Monial, ale aj v mnohých sanktuáriach a diecézach sveta.

V súčasnosti sa komunita nachádza na piatich kontinentoch v 60 krajinách.

Čo ponúka Godzone Academy?

Godzone Academy je online vzdelávací portál projektu Godzone, ktorý zahŕňa kurzy s rozličnými témami ako napríklad vzťahy, život v spoločenstve, chvály a mnoho ďalších tém od známych rečníkov, kňazov a laikov. Je určený pre každého, kto chce kráčať s Ježišom a chce prehĺbiť svoje znalosti v duchovnej oblasti života.

Všetky texty a prednášky prechádzajú kontrolou katolíckeho kňaza Ondreja Chrvalu. Ďalšie zaujímavé prednášky a kurzy sú dostupné na godzoneacademy.sk.

TK KBS informovala Kristína Vrábová( TK KBS, kva; ml ) 20220315039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]