[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 28. 01. 2023   Meniny má Alfonz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tímy z projektu Mladé srdce sa naučili plánovať a pozývať k líderstvu
P:3, 14. 03. 2022 14:58, DOMFoto: Boris Kollar


Bratislava 14. marca (TK KBS) Od 11. do 12. marca sa konalo 3. celoslovenské stretnutie farských tímov z projektu Mladé srdce, ktoré zorganizovalo eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V Kňazskom seminári v Spišskej Kapitule sa stretlo spoločne 44 účastníkov - kňazov a laikov z desiatich farností z celého Slovenska, ktoré sú zapojené v projekte, aby sa učili ako pastoračne plánovať a pozývať k líderstvu.

„Spoločne hľadáme správne „kľúče“, ako zvýšiť pulz života mladých vo farnostiach a ako sa k tomuto výsledku dopracovať. Sme presvedčení, že to prinesie oživenie celej farskej komunite,“ priblížil stretnutie František Koníček, obsahový koordinátor projektu. V úvode stretnutia prítomných pozdravil a povzbudil spišský diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš. Vo svojom krátkom príhovore upriamil pozornosť na krásu spoločného kráčania a povzbudil k otvorenosti spoločenstiev.

Program bol zameraný na dve dôležité témy: pastoračné plánovanie a rozvoj líderstva (leadership). Dôležitosť, potrebu a prínos pastoračného plánovania vo farnosti predstavil riaditeľ Inštitútu Communio a hovorca Žilinskej diecézy Zdeno Pupík. O líderstve, ako ceste osobnostného rozvoja a o efektívnom delegovaní účastníkom prednášala koučka a trénerka Daniela Daubnerová.

O skúsenosti, zážitky a inšpirácie z praxe a zo života s mladými sa podelil farár farnosti Kúty František Moško.  „Na stretnutí sme načerpali veľa inšpirácií a podnetov pre ďalšiu prácu vo farnosti. Už najbližší týždeň sme si naplánovali stretnutie, kde sa chceme venovať pastoračnému plánu našej farnosti. Považujeme túto tému za dôležitú,“ povedal člen farského tímu z Ferčekoviec Lukáš Novotný.

„Celoslovenské stretnutie farských tímov je jedným z viacerých plánovaných stretnutí, na ktorých sa spolu rozprávame o rôznych témach, dôležitých pre život vo farnosti a prácu s deťmi a mladými, ďalšie stretnutie prebehne v júni,“ doplnil Koníček. Fotogalériu zo stretnutia si môžu záujemcovia pozrieť na webe projektu www.erko.sk/mladesrdce.

Projekt Mladé srdce realizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V pilotnom projekte sa spojilo desať slovenských farností, ktoré veria, že svoju farnosť môžu oživiť cez systematickú prácu s mladými. Absolvujú v ňom spoločnú cestu rozvoja a zvyšovania vitality. Túto skúsenosť plánujú v eRku spracovať do programu a ponúknuť i ďalším farnostiam a komunitám na Slovensku.

-
Kontakt pre médiá: Boris Kollár, 0904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bko; ml ) 20220314050   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Top témy
Všetky

Zomrel emeritný pápež Benedikt XVI.

Pápež František v Afrike

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23