[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 09. 2023   Meniny má Edita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vodkyne a skauti Európy sú aktívni v pomoci na hraniciach s Ukrajinou
P:3, 14. 03. 2022 10:20, DOM

Bratislava 14. marca (TK KBS) Členovia Združenia katolíckych vodkýň a skautov Európy na Slovensku sú od vzniku vojnového konfliktu na Ukrajine v pohotovosti. Uplynulý víkend sa k nim pridali aj talianski skauti, ktorí prišli pomôcť v Košickej eparchii. Okrem materiálnej pomoci, stanov a vykurovacích telies priniesli aj výťažok zo zbierky na pomoc utečencom, informoval mediálny tím Združenia.

„Čas strávený na Slovensku využili v službe v priestoroch košickej eparchie v Košiciach, v Sobranciach aj na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom kde ich privítal národných duchovný asistent Federácie skautov Európy na Slovensku a správca farnosti Slavkovce Kamil Ganóczy, ktorý pomáha v priestore hraničného priechodu ako dobrovoľník už nepretržite takmer tri týždne,“ píše tím Združenia.

Federácia skautov Európy je aktívna na hraničných priechodoch Ukrajiny s Poľskom aj Slovenskom. Do humanitárnej pomoci sa zapájajú skauti z členských organizácií nielen na Ukrajine, v Poľsku a na Slovensku, ale aj skauti z Litvy, Rumunska, Českej republiky, Portugalska a Talianska.

Členovia Združenia katolíckych vodkýň a skautov Európy na Slovensku sú na hraniciach prítomný od začiatku vojny. Na priechodoch s Ukrajinou vo Vyšnom Nemeckom a v Ubli pomáhajú spoločne s gréckokatolíckymi seminaristami, kňazmi a spoločne s ostatnými organizáciami. Za obdobie prvých troch týždňov sa ich v priestore hraničných priechodov s Ukrajinou vystriedalo niekoľko desiatok. Utečencom pomáhajú zorientovať sa v cudzom štáte, ponúkajú im jedlo a teplé nápoje, pomáhajú triediť a distribuovať materiálnu pomoc, pomáhajú prekladať do ukrajinčiny, prihovárajú sa milým slovom,upokojujú ľudí zažívajúcich kritickú situáciu.

V spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou organizujú finančnú zbierku a zbierku materiálnej pomoci. Členovia skautského zboru Silvestra Krčméryho v Bratislave, ktorí sídli v Bratislave a v okolí, v spolupráci s obcou Ivanka pri Dunaji, s miestnymi podnikateľmi, rodičmi a sympatizantami vyzbierali jeden plný kamión materiálnej pomoci vypravenej priamo do ukrajinského Užhorodu, vrátane vyše 200 kusov matracov a niekoľko desiatok kusov karimatiek a spacákov.( TK KBS, sk, ml; pz ) 20220314039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]