[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež organizátorom SDM v Lisabone: Buďte originálom, nie kópiou
P:3, 08. 03. 2022 13:19, ZAH

Vatikán 8. marca (RV) Mladých dobrovoľníkov podieľajúcich sa na príprave Svetových dní mládeže, ktoré sa uskutočnia v Lisabone v roku 2023, oslovil cez video Svätý Otec František.

Povzbudzuje ich v ich veľkodušnej službe v náročnej dobe, keď svet prechádza z krízy do krízy. Mladých vyzýva byť originálnymi podľa vzoru blahoslaveného Carla Acutisa, aby budúcoročné SDM malo sviežosť, bolo živé, silné a kreatívne. Spontánne slová pápeža určené dobrovoľníkom SDM nahral na mobil vedúci prípravy podujatia, lisabonský pomocný biskup Mons. Américo Manuel Aguiar pri svojej návšteve u pápeža vo Vatikáne 3. marca.

Slová Svätého Otca prinášame v plnom znení:

„Milí mladí ľudia, «buenos días»!

Upieram pohľad na august 2023! Už len rok a zopár mesiacov... Mám pohľad zameraný na Portugalsko, Lisabon, Fatimu, mám pred očami toto stretnutie, vás všetkých... A vy v Portugalsku a v rôznych krajinách už pracujete ako dobrovoľníci, vždy so spoločným zámerom.

A nie je to ľahké! Nie je to jednoduché, pretože ideme z krízy do krízy. Vyšli sme z pandemickej krízy, vstúpili sme do hospodárskej krízy a teraz je tu kríza vojny, ktorá je jedným z najhorších ziel, ktoré sa môžu stať! Uprostred všetkých týchto kríz musíte pracovať na príprave a napomôcť tomu, aby podujatie v auguste 2023 bolo podujatím mladým, sviežim, živým, podujatím silným a tvorivým.

Nežite v spomienkach na to, čo sa robilo na iných stretnutiach. Vy máte stretnutie  vytvoriť. Ak nebudete tvoriví, ak nebudete poetmi, toto stretnutie sa nevydarí, nebude originálne, bude to akási fotokópia iných stretnutí. A ako povedal mladý taliansky blahoslavený [Carlo Acutis], každý z nás musí byť originálom, nie fotokópiou. Stretnutie musí byť originálom so stopou vás všetkých. Vy ho musíte vytvoriť.

Odvahu a vpred do toho!

Krízy sa prekonávajú spoločne, nie osamote. Krízy nás vystavujú skúške, aby sme z nich vyšli lepší, pretože z kríz nevychádzame rovnakí: vychádzame z nich buď lepší, alebo horší. A výzva, ktorú dnes máme pred sebou, je vyjsť z krízy lepší. A to najlepšie vo vás je, že ste tvoriví: ste kreatívni, ste poeti! Vložte sa do tejto poézie kreativity, hľadiac na august 2023.

Sprevádzam vás odtiaľto! Modlím sa za vás a vy sa modlite za mňa. A modlím sa za všetkých mladých ľudí, ktorí sa na stretnutí zúčastnia, či už osobne, alebo prostredníctvom médií. Modlím sa, aby toto stretnutie bolo plodné. Aby z neho každý z nás vyšiel lepší, než aký bol predtým. A prosím vás, aby ste sa za mňa modlili, pretože aj ja potrebujem, aby ste ma podporovali modlitbou.

Nech vás Ježiš žehná a Panna Mária nech nad vami bdie! Dovidenia v auguste!“

Preložila: Slovenská redakcia Vatikánskeho rozhlasu – Vatican News( TK KBS, RV zk, jb, ml; pz ) 20220308021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]