[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V pôstnom období je možné zapojiť sa do programu s názvom Odrobiny
P:3, 08. 03. 2022 10:38, DOM

Trstená 8. marca (TK KBS) Po pozitívnej skúsenosti z minulého roka pozýva Oravské centrum mládeže a občianske združenie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže aj tento rok zbierať počas pôstneho obdobia „Odrobiny“. Ide o program, ktorého autorom je dominikánsky kňaz P. Adam Szustak, OP, ktorý každý deň pôstu upriamuje pozornosť na jednu maličkosť každodenného žitia - malú odrobinu.

„Vieme, že Ježiš po tom, čo rozmnožil chleby, nechal svojich učeníkov zozbierať odrobiny, ktoré zostali po štedrej hostine, a vieme, koľko košov sa ich nazbieralo. Vieme tiež, ako Ježiš v rozhovore s pohanskou matkou, ktorá ho prosí o udravenie svojej dcéry, nepriamo prejavuje dôležitosť zbieraniu odrobín, keď matka reaguje. „Ale aj šteňatá jedia odrobiny, čo padajú zo stal svojich pánov.“ Áno, pre Ježiša sú malé odrobiny veľkou, dôležitou a významnou záležitosťou,“ hovorí kňaz Branislav Kožuch.

Odrobinou je v tomto programe  konkrétny malý skutok na každý deň, ktorý je praktickým vyústením každodenného zamyslenia. Aj v tomto programe má odrobina tú istú úlohu ako v evanjeliu - poukázať na veľkosť a stálosť Božieho konania uprostred každodenného prežívania, vrátiť človeka k životu motivovanému nie svetom a jeho nátlakom, ale Božím pozvaním zažívať Jeho spásne činy a mať na nich a ich ovocí osobný podiel. Naučiť sa rozhodovať všímať si „odrobiny“ a vedome pre nich vytvárať priestor vo svojom programe dňa - to je výzva, do ktorej Adam Szustak ako autor programu pozýva.

Viac informácií o programe a aj možnosť prihlásiť sa, je možné nájsť na webe www.ozviac.sk. „Tento rok sme pre zberačov Odrobín pripravili aj jeden špeciálny bonus,“ dopĺňa Kožuch. „V spolupráci so St. Paul Center sme totiž pripravili na pôst aj video zamyslenia známeho biblistu Scotta Hahna, ktoré budú súčasťou Odrobín alebo sa iba k ich odberu ľudia môžu prihlásiť samostatne tiež na našom webe,“ dodal.( TK KBS, bko, ml; rp ) 20220308020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]