[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec na sympóziu o teológii kňazstva: Štyri životné piliere kňaza
P:3, 08. 03. 2022 09:50, DOM

Bratislava 8. marca (TK KBS) Konferencia biskupov Slovenska (KBS) prináša na internetovej stránke www.kbs.sk preklad príhovoru Svätého Otca Františka k účastníkom februárového sympózia „O fundamentálnej teológii kňazstva“ organizovaného Kongregáciou pre biskupov. Pápež František sa na ňom podelil s vlastnou životnou skúsenosťou, ktorú zhrnul do štyroch vzťahov blízkosti, tvoriacich piliere kňazského života - blízkosť s Bohom, s biskupom, so spolubratmi a s Božím ľudom.

„Som si vedomý, že by sa dalo veľa hovoriť a teoretizovať o kňazstve, no ja sa dnes chcem s vami podeliť o túto „malú zbierku zamyslení“, aby dnešný kňaz, nech už žije v akejkoľvek situácii, mohol tiež zakúsiť pokoj a plodnosť, ktoré mu chce Duch Svätý darovať. Neviem, či sú tieto zamyslenia „labuťou piesňou“ môjho kňazského života, ale môžem vás uistiť, že sú plodom mojej skúsenosti. Nie je to žiadna teória, hovorím o tom, čo som prežil," prihovoril sa účastníkom sympózia pápež František.

„Ak sme v pokušení zamotať sa do nekonečných diskusií o teológii kňazstva alebo teórií o tom, aké by kňazstvo malo byť, Pán na nás hľadí s nehou a súcitom a ponúka kňazom súradnice, na základe ktorých možno rozpoznať a udržať si živý zápal pre poslanie: blízkosť, ktorá je súcitná a nežná, blízkosť k Bohu, k biskupovi, k bratom kňazom a ku zverenému ľudu. Blízkosť v „štýle“ Boha, ktorý je blízky súcitom a nehou," povedal Svätý Otec.

Príhovor Svätého Otca Františka k účastníkom sympózia „O fundamentálnej teológii kňazstva“ ( TK KBS, kbs, ml; pz ) 20220308018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]