[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 04. 2024   Meniny má Dana, Danica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápežská nadácia ANC poslala na Ukrajinu 120 000 eur vďaka zbierke
P:3, 02. 03. 2022 18:45, ZAH

Bratislava 2. marca (TK KBS) Dnes, na Popolcovú stredu, sa spája celý svet v modlitbe a pôste za mier na Ukrajine. Pápež František nás všetkých vyzval odpovedať na diabolskú nezmyselnosť násilia Božími zbraňami: modlitbou a pôstom. Slovenská kancelária pápežskej nadácie ACN ďakuje za jednotu vo finančnej pomoci: na postihnuté miesta na Ukrajine môže poslať už 120 000 eur vďaka prebiehajúcej zbierke! Ďakujeme Vám za tento silný prejav solidarity.

Naši spolupracovníci na Ukrajine teraz slúžia ľuďom v núdzi všetkým, čo majú.

Na západe krajiny poskytujú prístrešie, stravu a povzbudenie tým, ktorí utekajú pred vojnou: „Ľvov je zatiaľ menej nebezpečný ako iné mestá. Sú tu síce výstrahy pred náletmi, no vďaka Bohu sme zatiaľ neboli bombardovaní. Staráme sa o utečencov, ktorí smerujú k hraniciam s Poľskom,“ potvrdil pre ACN otec Grzegorz Draus z ľvovskej farnosti Sv. Jána Pavla II.  Táto farnosť je oázou na ceste do Poľska pre tisícky ľudí, ktorí majú za sebou ťažkú cestu zo svojich domovov na východe Ukrajiny. 

Okolie Kyjeva zažíva mohutné boje.

Včera sme dostali videosprávu od otca Romana Labu, farára na predmestí Kyjeva. Hovorí o šiestom dni vojny, kedy bolo jeho mesto Brovary opäť napadnuté balistickými raketami.  „Každý deň je na našej fare a v kaplnke približne 80 ľudí, väčšinou žien a detí. Všetci prosíme Boha o ochranu a o spásu. Posledných päť dní sme sa modlili k svätému Michalovi Archanjelovi. Veríme, že ochráni Kyjev a ochráni Ukrajinu,“ otec Roman je plný dôvery. Prosí nás o modlitby za Ukrajinu. 

Otec Grzegorz a otec Roman sú len dvaja z takmer 5000 kňazov, s ktorými ACN na Ukrajine spolupracuje.

Ďalší slúžia ľuďom po celej krajine. Dali k dispozícii svoje úkryty v pivniciach, svoje zásoby, svoje ruky a nohy na pomoc Ukrajincom. 

Sú im oporou v najťažšej skúške posledných desaťročí. V suterénoch a úkrytoch slúžia sväté omše a božské liturgie. Spovedajú a povzbudzujú. Spoločne sa modlia pred Najsvätejšou Sviatosťou a prosia o utíchnutie zbraní. 

Kňazi na Ukrajine dnes napĺňajú svoje povolanie až do dokonalosti: byť odovzdaný svojim veriacim, spolu s nimi žiť, radovať sa, no znášať aj ich starosti a trápenie.

Okrem našej materiálnej podpory je nevyhnutná aj modlitba. Bez nej by bolo ľudsky takmer nemožné verne vytrvať tam, kam ich poslal Boh.

Aj preto sa počas tohto pôstneho obdobia chceme sústrediť na modlitby za budúcich kňazov. 

Ako prípravu na Veľkú Noc sme oslovili 40 seminaristov, aby sa podelili so svojimi príbehmi. Ak sa prihlásite do Pôstneho kalendára, každý deň Vám ich zašleme na email, ako zdroj inšpirácie a podnet na modlitbu.

Okrem toho budete mať k dispozícii aj špeciálnu krížovú cestu za seminaristov, ktorú Vám zašleme v najbližších dňoch.

Pozývame Vás - oslovte s ponukou Pôstneho kalendára aj Vašich priateľov a známych. Prihlásenie na odber je jednoduché, stačí vyplniť emailovú adresu na tejto stránke.

Nech je pre Vás tento pôst príležitosťou primknúť sa k Trojjedinému Bohu a oslobodiť sa pre také činy, aké od nás žiada On sám.

Nech Panna Mária, Kráľovná pokoja, ochraňuje svet pred zlom vojny a násilia.

Lucia Froncová
ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi( TK KBS, ACN, rp, pz ) 20220302023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]