[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada KBS pre rodinu zverejnila podnety pre kňazov a rodiny na prežívanie pôstu
P:3, 02. 03. 2022 09:27, DOM

Bratislava 2. marca (TK KBS) V súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine a v kontexte 40 dní svätého pôstu členovia Rady KBS pre rodinu v spolupráci s odborníkmi pripravili niekoľko inšpirácií a tipov pre praktické prežívane svätého pôstu v priestore rodiny a farnosti.

Rodičia sa zo dňa na deň ocitli pred novým druhom otázok svojich detí. Mnoho článkov o tom ako rozprávať s deťmi o vojne už bolo publikovaných, takisto vzniklo viacero charitatívnych a humanitárnych iniciatív. Členovia Rady pre rodinu sa zamerali na zozbieranie tipov a podnetov pre kňazov vo farnostiach, ktoré môžu ponúknuť ako inšpiráciu na prežívanie pôstneho obdobia rodinám aj v kontexte vojnového konfliktu na Ukrajine.

Podnety možno vsadiť aj do kontextu troch skutkov pokánia, ktoré navrhuje evanjelium Popolcovej stredy (modlitba, pôst, almužna). Práve v tomto období môžu byť tieto skutky pokánia veľmi hmatateľné, čo možno využiť aj pre formáciu a duchovnú obnovu rodiny.

Na stránke rodina.kbs.sk môžu kňazi a rodičia nájsť viaceré inšpirácie a rady odborníkov ako tému vojny komunikovať v priestore rodiny i farnosti. Kňazi môžu nájsť viacero podnetov na reflexiu i uchopenie témy v živote farnosti i v pastoračnej orientácii. Rodičia môžu nájsť viaceré knižné tipy, ktoré im môžu pomôcť otvoriť aktuálne témy s deťmi skrze príbehy. V závere sú v ponuke viaceré užitočné odkazy, ktoré budú priebežne dopĺňané. Akékoľvek ďalšie podnety a tipy Rada pozýva pridávať na Facebooku Rady KBS pre rodinu.( TK KBS, rk; pz ) 20220302014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]