[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 23. 02. 2024   Meniny má Roman, Romana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V pondelok 14. februára sa začína Národný týždeň manželstva 2022
P:3, 28. 01. 2022 11:23, DOM

Bratislava 28. januára (TK KBS) V pondelok 14. februára sa začína Národný týždeň manželstva (NTM) 2022.

NTM propaguje manželstvo ako vzácnu hodnotu, ktorá obohacuje jednotlivcov aj celú spoločnosť. Prináša párom inšpiratívne podnety pre ich vzťah, pripravuje a ponúka zaujímavé aktivity na národnej aj lokálnej úrovni s cieľom podnietiť dvojice venovať svojmu vzťahu náležitú pozornosť.

Ak má byť vzťah dostatočne pevný aby odolal prichádzajúcim nástrahám, vyžaduje primeranú starostlivosť. Jedným zo zámerov je povzbudiť manželské dvojice k tomu, aby svoj vzťah urobili svojou prioritou a oddelili si dostatok času pre prehĺbenie vzájomnej blízkosti. NTM je pozitívna iniciatíva, ktorá pripomína dôležité hodnoty a zásady, na ktorých stoja dlhodobé vzťahy.

NTM je súčasťou medzinárodného združenia The Marriage Week International, avšak na Slovensku (podobne ako v každej ďalšej členskej krajine) funguje ako autonómny projekt.

„Manželský trojuholník?“ – téma NTM 2022   

Nosným motívom NTM je myšlienka, že „Dobré manželstvo nie je samozrejmosť ale vzťah, o ktorý sa potrebujeme starať“. Téma aktuálneho ročníka formou geometrického útvaru v podobe trojuholníka zdôrazňuje 3 piliere, na ktorých stojí každý dobrý vzťah a tými sú: oddanosť, blízkosť a vášeň.

Ďalším aspektom, na ktorý tento možno trocha vyzývavo pôsobiaci slogan poukazuje, je fakt, že niekedy sa manželia vo vzťahu „zaseknú“ a potrebujú pomoc zvonka. Sú situácie, keď je potrebné hľadať pomoc u skúsenejšieho manželského páru, prizvať poradcu, možno duchovnú autoritu. Nie je hanba, či zbabelosť požiadať o pomoc skôr, ako bude neskoro.

Odznak s logom NTM ako symbol kampane    

Už je takmer pravidlom, že organizátori každý rok prinesú nejaký malý, ľahko šíriteľný symbol, pomocou ktorého sa môžu jednotlivci aj celé skupiny viditeľne prihlásiť k myšlienke a odkazu Týždňa manželstva. Tento rok sa takým symbolom stal kovový odznak s logom NTM. Informácie o tom, ako sa k odznaku dostať sa nachádzajú na webe NTM, dokonca je k tomu možné získať aj niečo navyše.

Týždeň manželstva virtuálne

V aktuálnom veľmi neistom pandemickom období sa mnohé aktivity NTM veľmi prirodzene presúvajú z verejných spoločenských podujatí do on-line priestoru alebo do prírody. Napríklad už aj v tomto období, keď do oficiálneho spustenia Týždňa manželstva chýba ešte niekoľko dní, beží tzv. zimná výzva. Je to aktivita určená najmä pre tých, ktorí si užívajú spoločný čas v prírode a radi spoznávajú nové miesta. Zimná výzva vyzýva všetkých záujemcov/zvedavcov objavovať turistický potenciál Prešovského kraja. Už odteraz až do 6.2. je jej súčasťou aj súťaž - tzv. „Manželský bonus“. Viac na https://www.ntmpo.sk/zimna-vyzva-2/

Pripravované aktivity Národného týždňa manželstva budú postupne zverejňované na  webovej stránke NTM a sociálnych sieťach niekoľko dní pred spustením Týždňa manželstva.

Termín NTM   

Národný týždeň manželstva začína už o 2 týždne. Prebehne už tradične vo valentínskom týždni od pondelka do nedele; tento rok je to v termíne 14. - 20. februára. Viac informácií o Národnom týždni manželstva nájdete na www.ntm.sk

TK KBS informoval Vladimír Sochor( TK KBS, vso, ml; pz ) 20220128032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]