[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziánska rodina oslávi sviatok dona Bosca, program chystajú online
P:3, 28. 01. 2022 11:09, DOM

Bratislava 28. januára (TK KBS) Zábavné programy, ktorými celá saleziánska rodina na Slovensku oslavuje sviatok svojho zakladateľa dona Bosca nebudú chýbať ani tento rok. Vďaka online prenosom z jednotlivých saleziánskych stredísk sa na nich môžete zúčastniť aj vy. Ponúkame prehľad podujatí a svätých omší naprieč Slovenskom.

V nedeľu 30. januára chystajú saleziáni z Banskej Bystrice online formát Don Bosco Show. O 18:00 si budete môcť na ich youtubovom kanáli pozrieť moderovanú talkshow poprepájanú s videami zo starých Don Bosco Show. „Chceme si takto spoločne zaspomínať na to, čo sme pri príležitosti dona Bosca v Salezku robili,“ prezradili o pripravovanom programe saleziáni.

Saleziánska rodina v Bardejove pozýva na tradičné Valdocco 2022 s názvom Prekvap svet! Online program môžete sledovať na youtube kanáli 30. januára o 18:00.  Provinciál saleziánov don Peter Timko bude v pondelok 31. januára o 18:00 predsedať svätej omši k sviatku dona Bosca na Miletičovej v Bratislave. Online prenos je na tomto linku.

Saleziáni na Trnávke v Bratislave pozývajú na Don Bosco TRHY, ktoré sú súčasťou osláv patróna kostola a zakladateľa saleziánov dona Bosca. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 30. januára na celej ulici Slowackého od 16:00 do 20:00. Vďaka rodinám, ktoré bývajú na tejto ulici bude vo vybraných domoch ponúkané občerstvenie. Jeho kúpou podporíte saleziánske charitatívne aktivity na Trnávke. Počas minulého roka sa vďaka tejto podpore podarilo prispieť na pomoc núdznym rodinám sumou takmer 6000 eur.

V nedeľu 30. januára budú sláviť sviatok sv. Jána Bosca aj saleziáni z Humenného. Don Bosco je zároveň patrónom ich kaplnky. Pri tejto príležitosti sa zvyklo konať podujatie Don Bosco show, pri ktorom sa v jednotlivých číslach predstavujú skupiny patriace do miestneho strediska. Tento rok budú saleziáni na youtube kanáli vysielať program, ktorí spoločne pripravili, so začiatkom o 16:00.

„Zakrúžkujte si vo vašom kalendári 30.1.2022, vyhraďte si čas o 17:00 a dokúpte si poriadne zásoby popcornu, pretože naša Show sa nezadržateľne blíži!“ oznamujú na svojom webe saleziáni z košickej Kalvárie. V rámci programu, ktorý budú vysielať na youtube kanáli, bude možné súťažiť o skvelé ceny pre celú rodinu. Ako prezradili mladí v upútavke, prípravy sú už v plnom prúde!

Život dona Bosca bol tvorený tisícami drobných momentov, ktoré ho formovali, pretvárali a vďaka ktorým rástol. Na to, aby mohol rásť, musel byť pevne zakorenený. Don Bosco staval na svojich vzoroch, ľuďoch, ktorí ho počas jeho detstva a dospievania viedli, inšpirovali a sprevádzali.

Pozrieť sa bližšie na tieto korene, ktoré zároveň tvoria aj korene saleziánskej spirituality, pozývajú košickí saleziáni na Troch hôrkach v Košiciach. V nedeľu, 30. januára o 15:00 sa na ich youtube kanáli môžete tešiť na Don Bosco Show 2022 s názvom Návrat ku koreňom.

Sviatok dona Bosca oslávi saleziánska rodina v Námestove v nedeľu 30. januára. O 10:00 sa bude v kaplnke, zasvätenej donovi Boscovi, konať slávnostná svätá omša. Hlavným celebrantom bude Mons. František Rábek, ordinár ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky. Online prenos svätej omše môžete sledovať na youtubovom kanáli.

Pri príležitosti sviatku zakladateľa saleziánskej spoločnosti si mladí z Popradu aj tento rok pripravili zaujímavý program. V tohtoročnej Don Bosco Show bude prvý salezián spolu s patrónom rehole sv. Františkom Saleským hľadať, či sa medzi dnešnými saleziánmi a ich zverencami náhodou nestratilo srdce. Spolu s nimi to môžete zistiť už túto nedeľu 30. januára o 15:30. Stačí, ak si naladíte youtube kanál Saleziáni Poprad.

Saleziánske dielo v Trnave na Kopánke nedávno oslávilo 80 rokov od svojho vzniku. Téma vďačnosti bude rezonovať aj počas tradičnej oslavy dona Bosca s názvom Úsmev dona Bosca. Súčasťou online programu budú krátke videá spoločenstiev, rodín, či stretiek na tému vďačnosť. Pozrieť si ho môžete 30. januára o 15:00 na youtubovom kanáli strediska.

Pri príležitosti sviatku Dona Bosca, patróna farského kostola u saleziánov v Žiline sa bude konať obnova ľudových misií, ktorú povedú bratia kapucíni (30.1. – 3.2.). Program nájdete na tomto linku. Slávnostnú sv. omšu si môžete pozrieť online v nedeľu 30. januára o 11:00. V pondelok 31. januára o 19:30 bude na TV Lux celebrovať svätú omšu ku cti sv. dona Bosca salezián don Jozef Luscoň.

Zdroj: saleziani.sk( TK KBS, sal, ml; pz ) 20220128030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]