[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 22. 09. 2023   Meniny má Móric      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ženská online Godzone konferencia STOPY sa začína už tento piatok
P:3, 26. 01. 2022 11:54, DOM

Bratislava 26. januára (TK KBS) Kateřina Lachmanová, Zuzana Venglíková či Andrea Bielová. Aj toto sú mená rečníčok, ktoré prehovoria na pripravovanej ženskej konferencii Nespútaná k viac ako tisícke žien zo Slovenska i Českej republiky. V poradí ôsmy ročník ženskej konferencie Nespútaná projektu Godzone prebehne online, a to už tento víkend 28. - 29. januára 2022. Tento rok nesie podtitul Stopy.

Kresťanská ženská konferencia Nespútaná, je každoročným stretnutím žien zo Slovenska i Českej republiky. Vytvára priestor pre stretnutie žien všetkých vekových kategórii, ktoré sa navzájom môžu inšpirovať, povzbudiť prednáškami, svedectvami, spoločnými diskusiami, rozhovormi a čerpať tak novú nádej z modlitieb a chvál.

„Všetky sme formované rôznymi okolnosťami, zážitkami, ľuďmi, minulosťou, prítomnosťou... toto všetko sa do nás odtláča a vplýva na to, akým spôsobom sa my samé „odtláčame“ do tohto sveta a ako sa dívame na seba samé. Často tak podliehame ilúziám a klamstvám, ktoré nám bránia vstúpiť do plnosti nášho potenciálu. To čo chceme hľadať je stopa, ktorú v nás zanechal ten, ktorý nás stvoril a sloboda a pravda, ktorú nám môže zjaviť len On sám,“ vysvetľuje tému jedna z organizátoriek konferencie Katarína Višňovská.

Program konferencie

Program konferencie je rozdelený do troch tematických blokov s názvami: Hmla, Stretnutie a Dotyk. V piatkovom bloku sa predstavia Lenka Jamborová, ktorá je vedúcou modlitebnej služby v Spoločenstve Martindom v Bratislave, spolu s chválovou dvojicou Janou Zubajovou a Dášou Žabenskou. Omšu bude celebrovať otec Ján Buc.

Sobotný program otvorí prvá z diskusii s hostkami, na tému Ideály, v ktorých som sa snažila žiť.  Ďalej program povedú rečníčky Zuzana Venglíková, psychologička Kateřina Lachmanová a Andrea Bielová vedúca hnutia modlitebníkov a chváličov Crescendo Slovensko. Kompletný program môžu záujemkyne nájsť na webovej stránke konferencie stopy.godzone.sk

Dražba oblečenia

Súčasťou programu bude aj dražba dizajnových kúskov oblečenia od návrhárok Ushyte, Ši a nechaj šiťLotos handmade. Výťažok z dražby oblečenia poputuje na podporu azylového centra Dorka, útulku pre rodiny v núdzi.

Godzone, drazba

14 dňový archív

Záujemkyne si môžu zakúpiť vstupenky do začiatku programu a dokonca aj v jeho priebehu. Online vstupenku na konferenciu nájdete na stránke: stopy.godzone.sk. So vstupenkou dostanú aj prístup k záznamu prednášok z minuloročnej konferencie.

V prípade, že sa účastníčky nemôžu pripojiť na tohtoročnú konferenciu naživo, organizátori majú pre nich riešenie. Ženská konferencia bude dostupná 14 DNÍ V ARCHÍVE pre ženy, ktoré si vstupenku zakúpia vopred alebo počas programu. Samozrejme, pre účastníčky, ktoré si budú chcieť pozrieť programové bloky ešte raz, bude konferencia v archíve tiež dostupná 14 dní.

Myšlienka ženskej konferencie vznikla v spoločenstve SP (Silné posolstvo), ktoré pôsobí na Sliači a vychádza z neho služba projektu Godzone. Ženy v spoločenstve SP cítili potrebu stretávať sa ako ženy viac. Inšpirovať sa navzájom, požehnávať svojimi talentmi, skúsenosťami, prežitými životmi a v neposlednom rade sa spolu modliť. Na tvorbe konferencie sa podieľali dievčatá, ženy a matky, ktoré ju z lokálneho stretnutia postupne pretransformovali do celoslovenskej konferencie s účasťou približne 500 žien. 

TK KBS informovala Katarína Višňovská( TK KBS, kvi, ml; pz ) 20220126019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]