[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cirkev na Slovensku sa pripojila k modlitbe za pokoj na Ukrajine
P:3, 26. 01. 2022 09:00, DOM

Bratislava 26. januára (TK KBS) Cirkev na Slovensku sa dnes pripája k dňu modlitby za pokoj na Ukrajine, ktorý vyhlásil Svätý Otec František. K vytvoreniu duchovného spoločenstva prosby za mier a pokoj pozval predseda KBS Stanislav Zvolenský. 

Deň modlitby za pokoj vyhlásil v súvislosti s napätou situáciu pri východnej hranici Ukrajiny Svätý Otec František. Reagoval tým na nárast napätia medzi Ruskom a Ukrajinou. Vyslovil  pozvanie k modlitbe za pokoj a za zameranie politiky na ľudské bratstvo:

„So znepokojením sledujem nárast napätí, ktoré hrozia zasadiť nový úder pokoju na Ukrajine a spochybňujú bezpečnosť európskeho kontinentu s ešte širšími dôsledkami. Vrúcne vyzývam všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa modlili k všemohúcemu Bohu za to, aby každý politický krok a iniciatíva slúžili ľudskému bratstvu, skôr než straníckym záujmom.

Ten, kto presadzuje vlastné ciele na úkor iných, znevažuje vlastné povolanie človeka, pretože všetci sme boli stvorení ako bratia. Z tohto dôvodu a s obavami vzhľadom na súčasné napätia navrhujem, aby budúca streda 26. januára bola dňom modlitby za pokoj,“ uviedol v príhovore pred nedeľnou modlitbou Anjel Pána.

Na Slovensku zareagovalo na výzvu pápeža aj viaceré organizácii. Pridávame sa k výzve Svätého Otca Františka, ktorý v nedeľu vyhlásil na dnes deň modlitieb za pokoj v súvislosti s napätou situáciu pri východnej hranici Ukrajiny, uviedlo Fórum kresťanských inštitúcií, ktoré pozvalo k spoločnej modlitbe aj na sociálnej sieti.

Počas všetkých svätých omší a modlitieb budú prosiť za pokoj aj vo vysielaní televízie LUX, kde pozývajú pridať sa všetkých divákov. Rannú tému venovala tejto problematike aj Rádio LUMEN. Na sociálnej sieti pozývajú k modlitbe za Ukrajinu aj Pápežské misijné diela na Slovensku a Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej cirkvi.( TK KBS, ml; ml ) 20220126011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]