[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie katolíckeho apoštolátu si pripomenulo sv. Vincenta Pallottiho
P:3, 24. 01. 2022 09:59, DOM

Smižany 24. januára (TK KBS) V Diecéznej svätyni Božieho milosrdenstva v Smižanoch sa konala slávnosť zakladateľa Združenia katolíckeho apoštolátu (ZKA) sv. Vincenta Pallottiho v deň výročia jeho smrti - narodenia sa pre Nebo. Kňazi pallotíni, sestry pallotínky a laici - členovia ZKA a sympatizanti združenia sa zúčastnili na slávnostnej svätej omši, zároveň prebiehal formačný deň ZKA.

V programe zaznela prednáška Pátra Petra Kluberta, SAC s témou O kresťanskom zmysle ľudského utrpenia, ktorá vychádzala z Apoštolského listu pápeža Jána Pavla ll. Salvifici doloris. V homílii sa kazateľ prihovoril veriacim so zamyslením nad témou Epifánie a neustálej túžby hľadať Kráľa Ježiša aj v našich každodenných okamihoch života.

Počas slávnosti si prítomní členovia ZKA obnovili svoj akt apoštolského angažovania.

V príhovore sa prihovoril aj predseda Národnej koordinačnej rady ZKA Tomáš Rusňák, ktorý predniesol organizačné pokyny na ďalšie obdobie ZKA, pozbudil prítomných v modlitbe za nastávajúce Generálne zhormaždenie ZKA, ktoré bude v máji 2022 v Ríme. Taktiež pripomenul aktuálnu účasť združenia ZKA na Synode o synodalite a zdôraznil potrebu modlitby aj na tento úmysel.

„Spoločný program bolo možné sledovať aj online; čo využili najmä členovia ZKA, ktorí sa stretnutia nemohli zúčastniť osobne a aspoň takto nadiaľku sa pripojili k spoločenstvu veriacich v ZKA sláviacich túto slávnosť a akt apoštolského angažovania si obnovili vo svojich domácnostiach,“ informovala Barbora Jarinová.

Združenie katolíckeho apoštolátu je verejným spoločenstvom veriacich s pápežským právom schváleným Pápežskou radou pre laikov.( TK KBS, bja, ml; pz ) 20220124026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]