[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Peter Beňo povzbudil lektorov kurzov prípravy na manželstvo
P:3, 12. 01. 2022 13:55, DOM

Trenčín 11. januára (TK KBS) Centrum pre rodinu v Trenčíne navštívil v nedeľu 9. januára 2022 nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo, aby sa tam stretol s manželskými pármi, ktorí sa ako lektori aktívne venujú snúbeneckej príprave budúcich manželov z Trenčína a okolia.

Stretnutie začalo svätou omšou, ktorú celebroval biskup Beňo spolu s trenčianskym dekanom Ľubomírom Havranom a miestnym gréckokatolíckym kňazom Igorom Cingelom za účasti pozvaných manželských párov za dodržania platných protipandemických opatrení.

Po skončení svätej omše sa prítomní zúčastnili diskusného večera s pomocným nitrianskym biskupom a prítomnými kňazmi, počas ktorého si vymieňali názory a skúsenosti z oblasti ktorej sa venujú, a hľadali možnosti ako čo najlepšie prepojiť činnosť laikov s kňazmi, aby z takejto spolupráce profitovali nielen veriaci v rámci Cirkvi, ale aj tí, ktorí sú mimo nej.

Aj o tom, že nielen kňazi, ale aj laici sú pozvaní do praktického života viery a budovania vzájomných medziľudských vzťahov hovoril Mons. Beňo v tejto súvislosti v rámci diskusie.

Prítomným aj na základe osobnej skúsenosti zo svojho praktického života pripomenul, že je potrebné byť hlavne prítomným pri druhých bez veľkých slov, a vychádzať zo svojich domovov či farských domov a ísť smerom k ľuďom.

Diskutujúci poukázali aj na význam rodinných spoločenstiev obohacujúcich aj kňazov a napomáhajúcich im pri ich často neľahkom pastoračnom pôsobení v súčasnosti.

Otvorená diskusia biskupa Beňa a kňazov s laikmi – lektormi kurzov prípravy na manželstvo bola obohatením pre prítomných, a súčasne aj povzbudením do ich ďalšieho pôsobenia.

Pastoračnú návštevu nitrianskeho pomocného biskupa v trenčianskom Centre pre rodinu ukončilo spoločné agapé.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20220112020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]