[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 02. 04. 2023   Meniny má Zita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Jozef Haľko napísal kňazom a členom misií vo svete pozdrav
P:3, 29. 12. 2021 12:35, DOM

Bratislava 29. decembra (TK KBS) Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, ktorý je predsedom Rady Konferencie biskupov Slovenska pre pastoráciu Slovákov v zahraničí, napísal duchovným otcom a členom slovenských katolíckych misií vo svete svoj pozdrav k vianočným sviatkom. Prinášame ho v plnom znení.

-

Ctený brat v kňazskej službe, drahé sestry, drahí bratia,

srdečne vám prajem požehnané a milostiplné Vianoce - sviatky, kedy si pripomíname narodenie nášho Spasiteľa. Aj hymnus vo večernej modlitbe z liturgie hodín, tzv. vešpier, zo Štedrého dňa znie: Spasiteľ, spomeň, že ty, Boh, nám si sa znížil za brata, keď ľudský život dala tibez škvrny hriechu počatá. To pripomína dnešný deň, čo slávime ho každý rok: že z trónu Otca prichádzaš na cestu spásy viesť náš krok.

Nech spomienka na narodenie dieťaťa Ježiš, je pre vás vzácnym časom, ktorý strávite so svojimi blízkymi, ale zároveň si opäť nájdete príležitosť stíšiť sa pri jeho tróne-jasliach s prosbou, aby viedol – napriek náročným okolnostiam, ktorým každý z nás čelíme - naše kroky po ceste spásy.

Svätý Otec, pápež František, nás počas svojej vzácnej návštevy na Slovensku vo svojom príhovore v Katedrále sv. Martina vyzval, aby sme ako kresťania boli v našom každodennom živote slobodní, kreatívni a viedli so svetom dialóg. Preto prajem vám a vašim drahým, aby naše stíšenie pri jasličkách bolo zdrojom slobody, kreativity a dialógu do vašich komunít, rodín a miest, kde pôsobíte. Zároveň úprimne ďakujem všetkým kňazom slovenských katolíckych misií za ich službu a obetu.

Myslím na vás v mojich modlitbách a verím, že v roku 2022 sa mi podarí stretnúť sa s vami aj osobne.

Žehná vás a vašich drahých,

+ Jozef Haľko
pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy

-( TK KBS, jha, ml; pz ) 20211229022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]