[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 02. 04. 2023   Meniny má Zita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vladyka Cyril navštívil Červený kríž v Trebišove
P:3, 27. 12. 2021 12:28, DOM

Košice 27. decembra (TK KBS) V nedeľu po Kristovom narodení 26. decembra  vladyka Cyril Vasiľ, SJ arcibiskup - košický eparchiálny biskup, navštívil zariadenia Slovenského Červeného kríža v Trebišove. Pri tomto zariadení sídlia aj zariadenia núdzového bývania MAJÁK a opatrovateľskej služby Prameň nádeje. V Krízovom centre Maják pre rodiny v núdzi ho privítala riaditeľka zariadenia Mgr. Zuzana Bocsar Hajduová, spoločne s otcom Tomášom Haburajom, ktorý pastoračne zabezpečuje klientov centra.

Od umiestnených detí a matiek si vypočul vianočné vinše a zaspieval si s nimi aj koledu "Koli jasná hvizda". Povzbudil klientov, ktorí sú tiež vyhnaní z domovov a poznačení zlobou sveta, podobne ako to zažila aj Svätá rodina. Následne požehnal všetky obytné a pracovné priestory.

Potom sa presunul do zariadenia Prameň, kde sú umiestnení starší a paliatívne chorí. Miestny spevácky zbor pod vedením sestry Pavly Dutkovej OSBM zakoledoval klientom vianočným pásmom slova a piesni. Vladyka zdôraznil, že keď teraz nemôžu veriaci prichádzať do chrámov, tak on prichádza k nim. Následne poďakoval aj zamestnancom za ich starostlivosť o "Kristovo telo" v starých a chorých. Presne pred rokom v danom zariadení asi tretina klientov spoločne s riaditeľkou centra zomreli na COVID 19.

Posvätením zariadenia a osobnou návštevou imobilných klientov sa ukončila pastoračná návšteva.
Tento sviatočný deň bol výnimočným a nezabudnuteľným pre všetkých prijímateľov sociálnych služieb a službukonajúcich zamestnancov, keďže mnohí takto osobne nestretli biskupa.

Informovali Tomáš Haburaj, Zuzana Dzudziová( TK KBS, ts ke; rp ) 20211227029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]