[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 06. 2022   Meniny má Adriana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vianočná návšteva pomocného biskupa Petra Beňa v nitrianskej väznici
P:3, 26. 12. 2021 16:35, DOMFoto: Archiv biskupstva


Nitra 26. decembra (TK KBS) V atmosfére prijatia sa na Štedrý deň 24. decembra 2021 v popoludňajších hodinách uskutočnila vianočná vigílna svätá omša v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Nitre. Svätú omšu za všetkých obvinených, odsúdených, zamestnancov a príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže po prvýkrát ako pomocný biskup nitrianskej diecézy celebroval Mons. Peter Beňo.

Liturgickému sláveniu predchádzala návšteva biskupa Petra Beňa odsúdených na celách a izbách rôznych sektorov ústavu v sprievode najvyšších predstaviteľov ústavu a tiež väzenského duchovného Ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR, diakona Milan Jozeka. Biskup Beňo požehnal a milým povzbudivým slovom potešil mnohé skleslé a pesimizmom poznačené tváre navštívených odsúdených.

Počas svätej omše v miestnej ústavnej väzenskej  Kaplnke bl. Zdenky Schelingovej sa biskup Beňo prihovoril prítomným odsúdeným mužom aj slovami, v ktorých zdôraznil, že Boží Syn prišiel na svet ako Emanuel, čo znamená Boh s nami. Ako povedal: „On zo svojej lásky nevylučuje nikoho. Je blízky naozaj každému, nezávisle či sme vysoko postavení alebo zaznávaní, či sme svätí alebo hriešni“.

Biskup Beňo tiež pripomenul, že túto pravdu podčiarkuje aj Ježišov rodokmeň. Jeho predkovia neboli len ľudia svätí a spravodliví, ale aj hriešnici. V závere slávnosti biskup Beňo prítomných odsúdených povzbudil slovami: „Nech toto všetko je zdrojom nádeje pre nás, ktorí sme sa dopustili životných omylov. Každí máme  miesto v Ježišovom srdci“.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20211226010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním