[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 02. 04. 2023   Meniny má Zita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vianočná návšteva pomocného biskupa Petra Beňa v nitrianskej väznici
P:3, 26. 12. 2021 16:35, DOM

Nitra 26. decembra (TK KBS) V atmosfére prijatia sa na Štedrý deň 24. decembra 2021 v popoludňajších hodinách uskutočnila vianočná vigílna svätá omša v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Nitre. Svätú omšu za všetkých obvinených, odsúdených, zamestnancov a príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže po prvýkrát ako pomocný biskup nitrianskej diecézy celebroval Mons. Peter Beňo.

Liturgickému sláveniu predchádzala návšteva biskupa Petra Beňa odsúdených na celách a izbách rôznych sektorov ústavu v sprievode najvyšších predstaviteľov ústavu a tiež väzenského duchovného Ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR, diakona Milan Jozeka. Biskup Beňo požehnal a milým povzbudivým slovom potešil mnohé skleslé a pesimizmom poznačené tváre navštívených odsúdených.

Počas svätej omše v miestnej ústavnej väzenskej  Kaplnke bl. Zdenky Schelingovej sa biskup Beňo prihovoril prítomným odsúdeným mužom aj slovami, v ktorých zdôraznil, že Boží Syn prišiel na svet ako Emanuel, čo znamená Boh s nami. Ako povedal: „On zo svojej lásky nevylučuje nikoho. Je blízky naozaj každému, nezávisle či sme vysoko postavení alebo zaznávaní, či sme svätí alebo hriešni“.

Biskup Beňo tiež pripomenul, že túto pravdu podčiarkuje aj Ježišov rodokmeň. Jeho predkovia neboli len ľudia svätí a spravodliví, ale aj hriešnici. V závere slávnosti biskup Beňo prítomných odsúdených povzbudil slovami: „Nech toto všetko je zdrojom nádeje pre nás, ktorí sme sa dopustili životných omylov. Každí máme  miesto v Ježišovom srdci“.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20211226010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]