[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 04. 2024   Meniny má Dana, Danica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež dodáva nádej mladým vo Svätej zemi: Neemigrujte, Boh vás požehná
P:3, 24. 12. 2021 11:46, ZAH

Vatikán 24. decembra (RV) Pápež František sa krátkym predvianočným odkazom prihovoril mladým ľuďom v Betleheme a v širšej oblasti Svätej zeme. Reaguje na ich náročnú situáciu pri štarte do života a povzbudzuje ich hľadieť na chudobné Ježišove jasličky, nestrácať nádej, hľadieť na obzor a na prísľub Božieho slova.

V posolstve nádeje Svätý Otec mladých upriamuje na Ježiša a jeho chudobné jasličky:

„Uprostred chudoby, v čase vojen, obmedzení, bariér, neslobody, myslite na Ježišove jasličky. A tak ako on urobil to, čo urobil z jaslí, aj vy môžete v situáciách protirečení urobiť veľké veci! Stavte na budúcnosť, odvážte sa! A uvidíte, ako vás Boh požehná.“

Nahrávku pápežovho posolstva zaznamenal kustód Svätej zeme páter Francesco Patton počas jeho nedávnej návštevy Cypru a dnes 24. decembra ju zverejnil cez Kresťanské mediálne stredisko. Odkaz Svätého Otca mladým v Betleheme a vo Svätej zemi prinášame v plnom znení.

Posolstvo pápeža Františka mladým v Betleheme a vo Svätej zemi

„Milí mladí, pozdravujem vás z Cypru. Som vám nablízku z brehu oproti. Veľmi na vás myslím, na vás, ktorí ste vo Svätej zemi... na pútnickom mieste, ktoré žiaľ z dôvodu pandémie koronavírusu obzvlášť utrpelo. Neraz neviete, čo si počať, neraz myslíte, že tam niet budúcnosti, a preto uvažujete nad emigrovaním inam... Prosím, nenechajte sa strhnúť týmito negatívnymi myšlienkami.

Hľaďte vpred, hľaďte na horizont! V živote je vždy nejaký horizont. Môžeme urobiť dve veci: sklopiť zrak alebo hľadieť na horizont. Skúste pozerať na horizont! Vždy je za tým prísľub, a keď je tento prísľub zaručený Božím slovom, nikdy nesklame. Nádej nesklame, Boh nesklame.

Naopak: zaangažujte vo svojej krajine, venujte sa svojej krajine, venujte sa svojej histórii. A rozvíjajte to ľudské povolanie, ktoré vám dal Boh! Nevzdávajte sa, vždy sa pozerajte dopredu, neopúšťajte sen o budovaní, o napredovaní vášho ľudu, o pestovaní vašich koreňov, vášho kultúrneho bohatstva, vášho náboženského bohatstva.

Založiť si rodinu je v súčasnej situácii náročné, ale nestrácajte nádej: nádej nesklame! Kto by si v ten vianočný predvečer pomyslel, že to dieťa je Boží Syn? Mudrci to vytušili a boli pripravení riskovať.

Preto vám hovorím: uprostred chudoby, v čase vojen, obmedzení, bariér, neslobody, myslite na Ježišove jasličky. A tak ako on urobil to, čo urobil z jaslí, aj vy môžete v situáciách protirečení urobiť veľké veci! Stavte na budúcnosť, odvážte sa! A uvidíte, ako vás Boh požehná.

Požehnané Vianoce, sväté Vianoce. A prosím, nezabudnite sa za mňa modliť. Veľmi pekne vám ďakujem.“

 ( TK KBS, RV, jb; rp ) 20211224001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]