[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 06. 2022   Meniny má Adriana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František napísal denník pražskej teologickej fakulte
P:3, 23. 12. 2021 12:15, ZAHVatikán 23. decembra (TK KBS) Hlavnou úlohou fakulty je privádzať k zrelšiemu a kvalifikovanejšiemu poznaniu viery, ktoré pripravia absolventov na úlohy novej evanjelizácie, píše pápež František v liste adresovanom dekanovi Katolíckej teologickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe.

Pápež František odpovedal na list, ktorý mu dekan pražskej katolíckej teologickej fakulty zaslal prostredníctvom jej veľkého kancelára kardinála Dominika Duku pri príležitosti návštevy českých a moravských biskupov ad limina. Prof. Vojtech Novotný v ňom predstavoval fakultu, ktorú – ako pripomína – „založili v rokoch 1347-1348 pápež Klement VI. a kráľ Karol IV.“ a prosil o slová povzbudenia pre jej ďalšiu činnosť.

Svätý Otec v liste napísal: “Hlavnou úlohou fakulty je privádzať seminaristov, diakonov a kňazov, rehoľníkov a rehoľnice i laikov k zrelšiemu a kvalifikovanejšiemu poznaniu viery, a pripraviť tak mužov a ženy všetkých vekových kategórií na to, aby boli schopní vierohodne a účinne reagovať na výzvy novej evanjelizácie. Chcel by som Vás v tomto diele povzbudiť, pretože jeho zmyslom je ponúknuť zjavené posolstvo v dnešnom kultúrnom kontexte, a to na vysokej úrovni teologického štúdia a s veľkou vedeckou, ľudskou a duchovnou kompetenciou.

Dúfam, že Vaša Katolícka teologická fakulta bude s dôverou pokračovať vo svojom poslaní – v súlade s teologickou perspektívou Druhého vatikánskeho koncilu a ako tá, ktorá je vnímavá voči univerzálnej cirkvi a ktorá podporuje stretávanie sa s kultúrnymi a sociálnymi podnetmi, ktoré prinášajú nové generácie.”( TK KBS, RV cz; rp ) 20211223025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním