[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 06. 2022   Meniny má Adriana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

„Počúvať, aby sme chápali“ - pápež medzi deťmi zdravotného strediska sv. Marty
P:3, 19. 12. 2021 15:53, ZAHPápež medzi deťmi zdravotného strediska sv. Marty

Foto: SpC-Vatican


Vatikán 19. decembra (RV) V radostnej atmosfére na spôsob hravého oratória sa pápež František pred Vianocami stretol s rodinami a okruhom pracovníkov a dobrovoľníkov Detského dispenzára sv. Marty. Vatikánske zdravotné stredisko vedené sestrami sv. Vincenta oslávi zakrátko sto rokov činnosti.

Na 4. adventnú nedeľu 19. decembra dopoludnia pápeža Františka pozdravili v Aule Pavla VI. vyše tri stovky účastníkov v sprievode pápežského almužníka kardinála Krajewského. Po pantomimickej scénke o srdci otvorenom pre druhých deti v spontánnom rozhovore deti odpovedali na pápežove otázky.

„Počúvať, aby sme chápali,“ zborovo opakovali na podnet Svätého Otca, ktorý ich vtipne provokoval k premýšľaniu, ako sa treba zachovať k človeku v núdzi. Zhodli sa na tom, ako je dôležité mať vždy otvorené oči a uši na potreby druhých, vedieť načúvať, aby sme im porozumeli, a ochotne podať pomocnú ruku núdznemu, aj keby nebol naším priateľom.

Medzi dobrovoľníkmi a animátormi predvianočného stretnutia s pápežom boli aj štyri desiatky členov športového družstva Athletica Vaticana.

Detský dispenzár sv. Marty bol založený 8. mája 1922 s požehnaním pápeža Pia XI. Pod vedením sestier zo Spoločnosti dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul funguje vďaka dobrovoľníckej spolupráci lekárov z nemocnice Bambino Gesù. Podporujú ho Združenie sv. Petra a Pavla, súkromné osoby a iné rímske zdravotnícke zariadenia, ako aj laickí dobrovoľníci.

Rodinám v núdzi, bez ohľadu na ich náboženskú príslušnosť, pomáha dispenzár vypočutím, zdravotnou a psychologickou pomocou a sociálnym poradenstvom. Jeho činnosť korešponduje so štýlom, o ktorom hovorí encyklika Fratelli tutti.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20211219001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním