[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 06. 2022   Meniny má Adriana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny prinášajú prílohu s textami slávenia z nového misála
P:3, 15. 12. 2021 09:35, DOMBratislava 15. decembra (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny (50/2021). Prinášame ich anotáciu.

Najnovšie Katolícke noviny prinášajú skladaciu prílohu so základnými textami slávenia svätej omše podľa nového slovenského prekladu Rímskeho misála, ktorý sa začne záväzne používať od 1. januára 2022.

Keďže od 1. januára 2022 vstupuje do platnosti tretie typické vydanie Rímskeho misála, Katolícke noviny sa pri tejto príležitosti rozprávajú s odborníkom na liturgiku Danielom Dianom.

V rubrike Duchovná obnova vysvetľujú, čo znamená plniť Božiu vôľu. Čas Adventu pokročil a Cirkev v liturgii slovami štyridsiateho žalmu rozjíma nad tajomstvom vtelenia Božieho Syna.  Plniť Božiu vôľu sa nám ľuďom zdá veľmi náročnou úlohou. Najmä vtedy, ak si to vyžaduje sebazápor a zrieknutie sa svojich sebeckých pohnútok.

Prinášajú rozhovor s Petrom Abonyim, ktorý patrí k architektom najzaujímavejších postmoderných sakrálnych stavieb na Slovensku; zároveň je laureátom Krištáľového krídla a držiteľom Ceny Dušana Jurkoviča. Zmysel tvorby i životnej cesty Petra Abonyiho je však oveľa hlbší.

Približujú, ako vznikalo ľadové stvárnenie španielskej Katedrály svätého Jakuba v Tatrách na Hrebienku. Tridsaťštyri dní celodennej práce, desať kamiónov ľadu so 180 ľadovými kockami v každom - dokopy 225 ton ľadu, 25 umelcov z rôznych krajín, 12,5-metrová výška. Aj takto by sa dala v číslach charakterizovať Katedrála sv. Jakuba zo Santiaga de Compostela, ktorej originálne stvárnenie sa nachádza v Tatranskom ľadovom dóme na Hrebienku.

Predstavujú novú knihu z pera nitrianskeho biskupa Viliama Judáka s názvom Poďme do Betlehema. Publikácia Poďme do Betlehema je plná krásnych rozprávaní, ktorých pôvodcami sú ľudia hlboko a takpovediac celoživotne prežívajúci tajomstvo vtelenia a umelecky alebo duchovne meditujúci nad postavami nového betlehema, ktorý bol vyrobený v rokoch 2016 – 2020 a možno ho vidieť v románskej kaplnke nitrianskej Baziliky sv. Emeráma.

Približujú ťažkú každodennú realitu ľudí na úteku. Sviatočný stôl, bezpečie a strecha nad hlavou pre väčšinu z nás neznamenajú luxus. Je pre nás náročné predstaviť si, že by sme o toto vianočné teplo prišli. Množstvo kresťanských rodín však strávi aj tento Advent v núdzi a neistote. Zo dňa na deň sa totiž stali utečencami.

V seriáli Advent so sv. Ignácom z Loyoly si môžete prečítať úryvok z diela svätého Ignáca Zápisky zo života pútnika.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za; ml ) 20211215016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním