[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 02. 04. 2023   Meniny má Zita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie V.I.A.C. prináša knihu Život ducha. Boh hovorí k srdcu človeka
P:3, 10. 12. 2021 14:21, DOM

Trstená 10. decembra (TK KBS) Život duch. Boh hovorí k srdcu človeka – taký je titul knihy, ktorú v týchto dňoch vydáva občianske združenie V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže. Zostavil ju don Franco Nardin z dokumentov a vyjadrení pápeža Františka. Takto ponúka ucelenejší pohľad na obraz Cirkvi a života s Bohom, ktorý charakterizuje pontifikát súčasného Svätého Otca.

Kniha je o to zaujímavejšia, keď si uvedomíme, koľko hodnotení, súdov a aké rôzne vyjadrenia sa objavujú na pápežovu adresu. Nedá sa nevidieť, že je iný. Ba možno až „kontroverzný“... Sú tí, ktorí sú z neho nadšení, a to aj mimo Cirkvi. Ďalší sú vo svojom postoji rezervovaní, no nájdu sa aj tí, ktorí ho označia naozaj všelijako.

Kniha vyšla v origináli na jar tohto roku a teraz na Slovensko prináša príležitosť zozbierať do jasnejšieho a komplexnejšieho celku malé „omrvinky“ toho, čím sa Boh prihovára k srdcu pápeža Františka a čo chce cez jeho službu nechať zaznieť aj pre nás.

„Pamätám si ten moment, keď som sedel v záhrade prezidentského paláca v Bratislave a predo mnou na pódiu stál muž, ktorý bol vôbec prvýkrát na Slovensku. Prihováral sa všetkým prítomným a jeho slová vo mne vyvolávali provokačnú otázku „Odkiaľ to všetko o nás vie?“ Nemohol som sa ubrániť pocitu, že nás veľmi dobre pozná, že presne vie, čo práve žijeme na Slovensku. A to nielen navonok v politike, spoločnosti, čo sa dá čítať z médií, ale vo vnútri nášho srdca, to skryté pred druhými. Nemyslím si, že má Vatikán také kvalitné tajné služby (ak vôbec nejaké má). Som presvedčený, že pápež František počúva Ducha, je veľmi citlivý na jeho hlas. A je verný v jeho ohlasovaní – aj keď to má spôsobiť „búrku“,“ opisuje Branislav Kožuch, kňaz a predseda OZ.

Kniha „Život Ducha – Boh hovorí k srdcu človeka“ je vlastne akýmsi pápežovým manuálom pre obrátenie srdca. Nepotrebujú ho len „neveriaci“ či „hriešnici“, je totiž každodennou výzvou života v Duchu Svätom. A žiť v Duchu tak, aby sme „neuleteli“ za svojimi predstavami a túžbami do „iných svetov“, ale vo vernosti Božiemu hlasu, ktorým hovorí k nášmu srdcu, boli pravými svedkami Evanjelia – to je to, čo nás pápež František učí a povzbudzuje žiť. Objednať si knihu v predpredaji je možné na obchod.ozviac.sk za výnimočnú uvádzaciu cenu.

TK KBS informoval Branislav Kožuch( TK KBS, bko, ml; pz ) 20211210035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]