[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 03. 2023   Meniny má Beňadik      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Don Dosco dnes prináša výtlačok, ktorý podpísal Svätý Otec František
P:3, 10. 12. 2021 13:44, DOMBratislava 10. decembra (TK KBS) Vyšlo nové číslo Don Bosco dnes (2021/06). Prinášame jeho anotáciu.

V roku 1937 sa mohli mnohí v Saleziánskych zvestiach dočítať: „13. júna bude v Žiline posviacka základného kameňa nového saleziánskeho diela... Hor sa do Žiliny! Príďte na túto slávnosť vo veľkom počte!“ Uhádli by ste, že na posviacke základného kameňa sa zúčastnilo osemtisíc ľudí? Saleziánske dielo v Žiline má už vyše osemdesiat rokov nastražené uši na počúvanie a ochotné ruky na konanie. Ako sa mu jedno aj druhé darí dnes sa dočítate v aktuálnom čísle časopisu Don Bosco dnes.

Redakcia časopisu sa môže popýšiť výtlačkom, ktorý počas návštevy Slovenska podpísal sám pápež František. Ide o piate tohtoročné vydanie s titulnou fotografiou Svätého Otca. Príbeh o tom, ako sa napriek prísnemu protokolu podarilo saleziánovi Jozefovi Luscoňovi získať vzácny autogram si môžete prečítať v článku s názvom História pápežovho podpisu.   

V rubrike rozhovor sme položili niekoľko otázok Mons. Vladimírovi Feketemu, apoštolskému prefektovi Azerbajdžanu. Prezradil, kedy a ako ho priviedli životné cesty do tejto krajiny; ako je v nej prijímaná prítomnosť Katolíckej cirkvi aj či môže v pozícii biskupa naďalej žiť ako salezián.

Mladí z celého Slovenska prišli uprostred septembra do Košíc, aby sa stretli s pápežom. Pri tejto udalosti, samozrejme, nemohli chýbať ani mladí zo saleziánskych stredísk. Tí však mali ešte ďalší dôvod prísť. Na košickej Kalvárii spoločne oslávili 30. výročie založenia mládežníckej organizácie Domka, ktorá vznikla práve na tomto mieste. Atmosféru narodeninovej oslavy prinášame vo fotoreportáži.

Niekedy pri rozhodovaní o vhodných programoch pre deti naozaj stačí jeden pohľad na piktogram. Čo však čísla v krúžkoch znamenajú? Naozaj sa môžeme spoľahnúť na „zeleného macíka“? Viac o tejto téme sa dozviete v našej pravidelnej rubrike mediálna výchova.

„Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese donboscodnes@saleziani.sk. Do pozornosti dávame aj novú webovú stránku časopisu donboscodnes.sk,“ uviedli autori anotácie.( TK KBS, dbd, ml; pz ) 20211210026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]