[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 04. 2024   Meniny má Marcel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vianočný kamión spoločnosti MAN plní želania ohrozeným deťom
P:3, 10. 12. 2021 13:05, DOM

Košice 10. marca (TK KBS) Programy Spoločnosti Úsmev ako dar sa aj v tejto náročnej dobe zameriavajú na skutočné akútne potreby ohrozených rodín na Slovensku. Východné Slovensko je historicky chudobnejšie ako ostatná časť našej krajiny. Naplno sa to prejavilo aj v období takmer dvojročnej pandémie.

„Mnoho  rodín  sa  trasie  v  základoch,  reálne  prichádzajú  o  prácu,  o  svoje  bývanie.  Boja  sa,  že  sa nedokážu  dostatočne  postarať  o  svoje  deti,  že  im  nedokážu  zabezpečiť  základné  životné potreby – bývanie, zdravie a primerané vzdelanie.   Vtedy  nastupuje  pocit  beznádeje,  úzkostné  poruchy,  depresie.  Kríza  sa  tak  ešte  viac prehlbuje  a  rodiny  sa  dostávajú  do  situácie,  kedy  im  hrozí  vyňatie  dieťaťa.  Systematicky pomáhame  rodinám,  aby  mali  s  deťmi  naplnené  základné  životné  potreby,  povzbudzujeme a  snažíme  sa  im  ukázať,  že  každá  situácia  má  východisko,“ povedal  Jozef Mikloško, predseda Spoločnosti Úsmev ako dar.

Preto sa rozhodla aj spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia osloviť organizáciu Úsmev ako dar s partnerstvom, ktoré by čo najviac eliminovalo spomenuté náročné životné situácie. „Sme radi, že sme pred niekoľkými dňami práve na východnom Slovensku otvorili náš druhý vlastný servis. Pre značku MAN to znamená ďalší významný krok v rámci zdokonaľovania služieb a servisnej siete. No o svoj úspech sa chceme podeliť. Tak ako chceme podporiť našich zákazníkov v tomto regióne, rovnako chceme dať šancu tým najohrozenejším - deťom a mládeži - žiť plnohodnotnejší život. Preto sme sa rozhodli hneď na začiatku našej spolupráce s organizáciou Úsmev ako dar podporiť tri konkrétne rodiny v ich náročnej životnej situácii,“ hovorí Jan Kohlmeier, generálny riaditeľ a konateľ MAN Truck & Bus Slovakia.

Vo štvrtok 9. decembra „vianočný lev“ spoločnosti MAN priniesol trom konkrétnym rodinám z východného Slovenska želané dary, ktoré zmiernia ich ťažkú situáciu – potrebné zdroje na úhradu bývania, zdravotnej starostlivosti a PC techniky k dištančnému vzdelávaniu.  Obaja partneri si želajú, aby ich spolupráca úspešne pokračovala aj v budúcnosti.

Úsmev ako dar už 30 vykonáva terénnu sociálnu prácu, posilňuje systémovú svojpomoc širokých rodín, pripravuje a sprevádza náhradných rodičov, buduje centrá pre obnovu rodiny a zariadenia núdzového bývania, či domy na polceste pre mladých bez rodinného zázemia, poskytuje opusteným deťom oporné vzťahy, napĺňa ich potreby v oblasti voľného času a osobnostného rozvoja, sieťuje kompetentných odborníkov a podieľa sa na tvorbe legislatívnych noriem. Plnohodnotné a harmonické detstvo v kruhu  rodiny je nezastupiteľnou hodnotou ako pre každé dieťa, tak pre celú spoločnosť. Táto hodnota si zaslúži našu ochranu a deti, ktorým ju nemôžu sprostredkovať vlastní rodičia, si zaslúžia našu podporu. Programy spoločnosti Úsmev ako dar vznikli a trvajú práve preto, aby podporu deťom a ich rodinám dlhodobo prinášali.

Kontakty pre médiá: Michal Jedlička / Marketing & Communication Manager SK / MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o.   Tel.: +421 911 450 390 / michal.jedlicka@man.eu / Radoslav Dráb / Spoločnosť Úsmev ako dar / Tel.: +421903 630 505 / drab@usmev.sk( TK KBS, uad, ml; pz ) 20211210023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]