[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tohtoročný devätnásty ročník Sviečka za nenarodené deti je za nami
P:3, 09. 12. 2021 12:10, DOM

Bratislava 9. decembra (TK KBS) Tohtoročný 19. ročník celoslovenskej kampane Sviečka za nenarodené deti je úspešne za nami. „Avšak predsa, ak ste si nestihli zadovážiť sviečku za nenarodené deti, stále tak môžete urobiť, pretože vo viacerých kostoloch a obchodoch je stále na predaj počas celého mesiaca november,“ píše Fórum života, ktoré kampaň organizuje.

„Tešíme sa, že napriek zložitej pandemickej situácii, ktorá aj tento rok mohla nepriaznivo ovplyvniť celú kampaň, ostali kostoly otvorené a tí, ktorí chceli a mohli, mali možnosť zakúpiť si sviečku tak, ako to bolo po mnohé iné minulé roky," uvádza. Oceňuje i pomoc krajských koordinátorov a dobrovoľníkov. „Je zrejmé, že bez ich mravenčej práce by sa sviečka nedostala do toľkých kútov Slovenska,“ uvádza.

Do farností Fórum rozdistribuovalo okolo 100 000 sviečok (spolu sklenené a plastové sviece). Viacerí dobrovoľníci a farnosti čerpali i z minuloročných zásob, kedy sa predala len necelá tretina sviečok. Toto číslo svedčí o tom, že mnohým ľuďom na Slovensku záleží na ochrane života od počatia po prirodzenú smrť. „Spoločne v myšlienkach a prostredníctvom zapálenia sviečky sme si pripomenuli nenarodené deti. Tento akt sme spoločne zdieľali aj na sociálnych sieťach, kde bolo cítiť, akou veľkou komunitou so spoločnými hodnotami naozaj sme,“ uvádza Fórum života.

Tento rok, ako aj po minulé roky, existovala možnosť zapáliť virtuálnu sviečku. „Chceli sme týmto spôsobom dať možnosť tým ľuďom, ktorí si z určitého dôvodu nemohli zaobstarať fyzickú sviečku, ale predsa chceli byť súčasťou našej kampane a podporiť jej víziu. Tak vznikol pilotný projekt Rozsvieťme Slovensko, rozsvieťme kostol.  Večer  2. novembra sme vytvorili krásne spoločenstvo. Spoločne sme rozsvecovali kostol. Počas troch hodín tejto akcie sa virtuálne aj fyzicky rozsvietilo  92 sviečok. Na mape Slovenska sa od októbra dodnes rozsvietilo spolu 560 plamienkov virtuálnych sviečok,“ uvádza.

„Okrem veľkej podpory z celého Slovenska sa veľmi tešíme aj z virtuálnych plamienkov, ktoré pribudli v Česku, Írsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Dánsku a Nemecku. Ďakujeme!  Takú veľkú kampaň akou je Sviečka za nenarodené deti by sme nemohli uskutočniť bez pomoci mediálnych partnerov a všetkých ochotných dobrovoľníkov. Ďakujeme, že ste spoločne s nami súčasťou diela, ktoré stojí na neochvejných základoch a hodnotách. Spoločne ochraňujeme ľudský život od počatia po prirodzenú smrť,“ dodalo Fórum života.

Zdroj: Fórum života Andrea Žiaková( TK KBS, fzi, az, ml; pz ) 20211209035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]