[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Lockdownom je dôvod cez advent zastaviť sa a nebehať po nákupných centrách
P:3, 09. 12. 2021 11:44, DOM

Bratislava 9. decembra (TK KBS) Tohtoročný Advent je pre rodinu saleziánky spolupracovníčky Andrey Baštrnákovej opäť niečím "výnimočný" a to práve ďalším lockdownom, kedy je dôvod zastaviť sa a nebehať po nákupných centrách, lebo sú aj tak zatvorené. Ako povedala pre TK KBS, s každým týždňom v adventnom čase sa bližšie približujeme k Ježišovej sláve, keď príde ako malé dieťa do jasiel, aj z našich domácností by sme chceli urobiť betlehemské jasličky. „Počas tohto Adventu sa s deťmi snažíme viac spoznať Ježiša - aktivitkou Jesseho strom. Pomáha nám pri tom táto knižka, ktorá má čo povedať a dať hlbší zmysel Adventu pre deti - Odkrývanie najväčšieho daru od Ann Voskamp. Nám dospelým môže pomôcť hlbšie prežiť tento požehnaný čas kniha od tej istej autorky Najväčší Dar,“ povedala.

Rande s manželom si dávajú zavčas ráno pri adventnej výzve o 5:15 cez sociálnu sieť Slovo+, ďalej pokračujú účasťou na online vysielanej rorátnej svätej omši z ich farnosti, kde načerpajú duchovno na celý deň, ktorý je pred nimi. „Tento rok sme si zadovážili aj špeciálny symbol - adventnú špiráu. Je veľmi vhodná pre rodiny s (malými) deťmi a pre jednoduchšie a pôsobivé očakávanie narodenia Ježiška - krôčik za krôčikom až k Štedrému večeru. Zároveň nás naladí na krásne predvianočné obdobie. Na obdobie očakávania toho, čo príde - veď názov advent pochádza z latinského slova adventus - prichádzajúci, aby adventné týždne tichej radosti neprežili iba na povrchu,“ prezdradila Andrea.

Cesta špirálou symbolizuje najmä cestu za svetlom, ktoré má každý hlboko vo vnútri. Aj v čase, keď sa dni skracujú a svet sa ponára do tmy, každý si v sebe nesie zdroj svetla, ktorým môže svietiť na cestu sebe, ale aj ostatným. „To je najväčší dar, ktorým môžeme obdarovať svet v tomto predvianočnom čase. Svetlom, ktoré je nositeľom pokoja, vrúcnosti, lásky, priateľstva, spolupatričnosti ….,“ povedala Andrea s tým, že tieto Vianoce ich čakajú naozaj autentické a čarovné, pretože okrem troch dcér majú aj "živého Ježiška" v  9 mesačnom synčekovi.

Salezián spolupracovník Ernest Géze očakáva od prebiehajúceho adventého obdobia to, čo zrejme väčšina ľudí a to je radosť. Ako povedal pre TK KBS, vždy sa na Vianoce tešil, či už z darčekov, z vianočného stromčeka, z kapra, rodinného stretnutia, z predlžovanie dní, lebo tmu neznáša a teraz sa najviac teší na príchod Ježiša na svet. “Sú to najradostnejšie sviatky v roku,” povedal.

Od Pána Boha Ernest Géze očakáva, že stále bude dobrý, k nám hriešnikom milosrdný a že nás bude naďalej zahrňovat svojimi milosťami. „Od seba očakávam, že sa už konečne polepším a budem neustále zlepšovať svoj vzťah s Bohom a s blížnymi. Určitý progres som už v tomto smere zaznamenal. Od svojich blízkych očakávam to isté. Od budúcnosti očakávam, že bude lepšia, ako minulosť,“ uviedol s tým, že Woody Allen povedal, že ak chceš rozosmiať Boha, tak mu porozprávaj o svojich plánoch do budúcnosti.  ( TK KBS, rp; pz ) 20211209034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]