[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 19. 05. 2022   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozerá sa hore na ostatných. Pápežova kniha o Lukášovom evanjeliu
P:3, 07. 12. 2021 16:15, ZAHFoto: Wikimedia


Vatikán 7. decembra (RV) V novej knihe, ktorú vydalo vydavateľstvo Libreria Editrice Vaticana, pápež František vysvetľuje text Evanjelia o milosrdenstve nedeľu po nedeli. Knihu vydal Giuseppe Merola a predslov napísal kardinál Bassetti.

"Evanjelium nám pripomína, že múdrosť srdca spočíva práve v schopnosti spojiť tieto dva prvky: kontempláciu a konanie." Táto veta, ktorá zaznela 21. júla 2019 počas modlitby Anjel Pána, stručne vystihuje význam novej knihy pápeža Františka Guardando verso l'Alto, guardando verso l'altro, ktorú vydalo vydavateľstvo Libreria Editrice Vaticana (LEV).

Text, ktorý je už v kníhkupectvách, predstavuje pápežov komentár k evanjeliu každej nedele a sprevádza čitateľa pri objavovaní Ježišovho posolstva podľa Lukáša, evanjelia, ktoré zdôrazňuje najmä Božie milosrdenstvo voči ľuďom a následne výzvu, aby sa každý človek stal učeníkom a uskutočňoval toto bezpodmienečné prijatie druhých.

V jednej pasáži knihy, ktorú vydal Giuseppe Merola, František hovorí:

"Hľadať to, čo je vyššie, neznamená odcudziť sa realite, ale hľadať veci, ktoré majú skutočnú hodnotu: spravodlivosť, solidaritu, prijatie, bratstvo, mier, všetky veci, ktoré tvoria skutočnú dôstojnosť človeka. Ide o to, aby sme sa snažili žiť nie podľa svetského štýlu, ale podľa evanjeliového štýlu: milovať Boha celou svojou bytosťou a milovať blížneho tak, ako ho miloval Ježiš, to znamená v službe a v darovaní seba samého."

Predslov kardinála Bassettiho

Ako v predslove vysvetľuje kardinál Gualtiero Bassetti, predseda Talianskej biskupskej konferencie, František na týchto stránkach "vykresľuje stretnutie s rozmerom viery, ktorá na jednej strane prijíma posolstvo, že Boh sa stáva blížnym, priateľom, bratom, otcom, a na druhej strane kladie vysoké nároky na lásku ako dôkaz, že Božia láska skutočne zmenila srdcia a životy tých, ktorí tvrdia, že sa s ním stretli".

Zborník pre veriacich aj neveriacich

Kniha, ktorá môže byť veľmi užitočná pre rôzne typy čitateľov, ako vysvetľuje riaditeľ redakcie LEV Lorenzo Fazzini: "Veriaci tu nájde múdre sprevádzanie pri poznávaní evanjelia." Neveriaci človek objaví podstatu kresťanského posolstva v jeho odzbrojujúcej jednoduchosti. Kňaz alebo oddaný kresťan tu nájde nespočetné množstvo podnetov, ako s ešte väčšou múdrosťou prijať revolučnú silu evanjelia, ktorú nám pápež František odovzdáva ako poklad a talent, ktorý treba dobre využiť v čase, ktorý nám bol daný na život."( TK KBS, RV vac, ml; pz ) 20211207036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním