[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 06. 2022   Meniny má Adriana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Poznáme harmonogram cesty Betlehemského svetla na Slovensku
P:3, 07. 12. 2021 09:48, DOMBratislava 7. decembra (TK KBS) Plamienok z Betlehema rozžiari srdce Európy – Slovensko - už po 32-krát. „Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme pozorne sledovali jej vývoj a na základe v súčasnosti platných opatrení sa snažili nastaviť harmonogram tohtoročnej cesty Betlehemského svetla, čo najbezpečnejšie. Prinášame vám prvý komplexný prehľad pre tento rok,“ avizuje Slovenský skauting.

„Aj v tomto roku sa, žiaľ, z veľkých slávnostných ceremónií presunieme do komornejších stretnutí, ktoré budú v maximálnej možnej miere podliehať aktuálne platným obmedzeniam a nariadeniam, tak ako u nás, tak i v susedných krajinách, s ktorými na šírení Betlehemského svetla participujeme,“ uvádzajú skauti.

Odpálenie od rakúskych skautov – 11. decembra

Príchod Betlehemského svetla sa uskutoční presne podľa vzoru z roku 2020 - prevzatie plamienka z Baziliky Narodenia Pána v Betleheme od rakúskych skautov bude na slovensko-rakúskych hraniciach.

Odovzdanie betlehemskej štafety poľským a ukrajinským skautom – 12. decembra.

Už v skorých ranných hodinách odovzdá delegácia zo Slovenského skautingu Svetlo nádeje, lásky, pokoja a mieru na slovensko-poľských hraniciach, aby sa aj vďaka našim skautom mohlo šíriť ďalej, na sever a východ Európy. V popoludňajších hodinách zasa Betlehemské svetlo odovzdajú skauti z Východoslovenskej skautskej oblasti na slovensko-ukrajinských hraniciach skautom z Ukrajiny.

Prijatie v prezidentskom paláci – 13. decembra

V pondelok, 13. decembra 2021 v popoludňajších hodinách, Betlehemské svetlo osobne prijme od zástupcov Slovenského skautingu prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Odovzdávanie sa uskutoční v Bratislave a pôjde o prvé oficiálne prijatie Betlehemského svetla na Slovensku vôbec.

Symbolická vlaková trasa naprieč Slovenskom – 18. decembra

Ani v tomto roku nechcú skauti a skautky zo Slovenského skautingu iniciovať akúkoľvek formu výzvy na zhromažďovanie sa, ktoré by bolo v rozpore s aktuálne platnými nariadeniami súvisiacimi so súčasnou pandemickou situáciou.

„Práve preto ani v tomto roku nebudeme organizovať hromadný vlakový rozvoz, ale zrealizujeme jedno symbolické prevezenie Betlehemského svetla zo západu – z Bratislavy, na východ do Košíc. Počas jazdy nebude možné si Svetlo odpáliť,“ uvádzajú skauti.

Vynesenie na Lomnický štít – 19. decembra

Plamienok i tentokrát, už po 28. krát, zažiari z pomyselnej strechy nad Slovenskom, na najvyššie položenom pracovisku – v Observatóriu SAV na Lomnickom štíte, kam ho vynesú skauti z Podtatranskej skautskej oblasti.

Šírenie v regiónoch – 18. až 24. decembra

Skauti a skautky na Slovensku prijímajú aj v tomto roku jednu zo svojich najväčších výziev – priniesť Betlehemské svetlo všade tam, kam ho prinášali aj po minulé roky. V dostatočnej miere suplovať nerealizovaný vlakový rozvoz. A to všetko tak, aby bolo v bezpečí nie len Betlehemské svetlo, ale aj oni a všetci tí, ktorí naň čakajú.

Všetky dostupné informácie o miestach, kde a ako si bude možné Betlehemské svetlo odpáliť budeme pravidelne aktualizovať na interaktívnej mape.

Zdroj: betlehemskesvetlo.sk( TK KBS, bsv, ml; pz ) 20211207014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním