[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Záver návštevy Grécka venoval Svätý Otec František mladým ľuďom
P:3, 06. 12. 2021 10:35, ZAH

Grécko 6. decembra (RV) V záverečný deň svojej apoštolskej cesty sa Svätý Otec stretol s mládežou Grécka pri návšteve Školy sv. Dionýza v aténskej časti Maroussi, katolíckej školy, ktorú spravujú sestry uršulínky.

V školskej telocvični mladí privítali pápeža spevmi a po ukážke tradičného gréckeho tanca vyrozprávali traja z nich svoje svedectvá. O osobných drámach a nádejach, o náročných skúškach a raste vo viere a o vzťahoch v spoločenstve hovorili dievčatá z ostrova Tinos a z Filipín a študent, ktorý našiel v Grécku prijatie po úteku zo Sýrie. 

Pápež si v príhovore mladým zaspomínal aj na svoju nedávnu návštevu Slovenska, kde na neho urobili dojem mladí ľudia na štadióne v Košiciach s transparentom „Všetci sme bratmi“. Mladých ľudí Grécka povzbudil k odvahe riskovať, aby nezostali pasívne sedieť na pohovke, nezostali izolovaní, ale boli ľuďmi pre druhých.

„Poznaj sám seba,“ pripomenul pápež múdrosť staroveku, vyjadrenú nápisom nad vchodom v Delfách, a mladým dal radu: „Nechajme sa ohromiť Božou láskou a znovu objavíme sami seba.“ „Boh vás miluje, majte odvahu napredovať v živote,“ povzbudil Svätý Otec mladých. Hovoril aj o potrebe ostražitosti voči dnešným podobám vábenia na spôsob Sirén z bájneho príbehu Odysea.

Stretnutie uzavrela spoločná modlitba, v ktorej mladí prosili za seba i svojich vrstovníkov, aby s Božou pomocou rástli v bratskej láske a darovaní sa pre druhých. Modlitbou sa poďakovali aj za vzácnu návštevu pápeža, ktorý pred odchodom ešte pobudol medzi nimi v srdečnej atmosfére.

Poznámka: Správa bude doplnená

Fotogaléria( TK KBS, RV jb, ml; pz ) 20211206026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]