[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 03. 2023   Meniny má Beňadik      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Návštevu pápeža Františka na Cypre očakávajú aj slovenskí vojaci
P:3, 02. 12. 2021 14:30, DOMFoto: Archiv Dominika Jagera


Bratislava 2. decembra (TK KBS)  Návštevu pápeža, ktorý dnes pricestoval na Cyprus očakávajú aj slovenskí vojaci. Tlačovej kancelárii KBS to povedal vojenský kaplán Dominik Jáger, ktorý v septembri začal svoje ročné nasadenie v tejto mierovej operácii. „Plánujeme účasť na svätej omši s pápežom a zároveň niektorí príslušníci spolupracujú s organizátormi na zabezpečení pokojného priebehu návštevy pápeža," povedal TK KBS Dominik Jáger. To, že príde na Cyprus Svätý Otec, podľa neho „asi málokto čakal". 

„Keď prišiel Svätý Otec  na Slovensko, naša jednotka už bola nasadená, tak sme jeho návštevu sledovali len zo záznamu v čase voľna. Následne nás prekvapila správa, že príde aj na Cyprus. Tešíme sa tomu a sprevádzame ho hlavne duchovne. Dnes pri rorátnej svätej omši sme sa modlili za požehnaný priebeh jeho návštevy," uviedol. 

Služba kaplána v misii UNFICYP pozostáva zo zabezpečenia duchovno pastoračnej starostlivosti pre príslušníkov SLOVCON. Zahŕňa slávenie svätých omší, prípravu a vysluhovanie sviatostí, participáciu pri vykonávaní slávnostných a pietnych aktov. Hlavnou náplňou jeho služby je tiež sprevádzajúca podpora pre príslušníkov kontingentu v priestore ich nasadenia. 

„Znamená to, že mojou prvotnou úlohou je byť v službe pre vojakov. Ak má vojak dobre vykonávať svoju službu, musí byť pripravený nielen po stránke fyzickej a psychickej, ale musí byť postarané aj o jeho duchovný život. Aby to vôbec bolo možné, je veľmi potrebné vytvoriť vzťah dôvery a porozumenia na ľudskej rovine." uviedol pre TK KBS Jáger. 

Dominik Jáger pochádza z Lieskovca pri Zvolene. Za kňaza bol vysvätený v roku 2012. Tri roky pôsobil ako kaplán v Prievidzi - Zapotôčkoch a dva roky v Detve. Od roku 2017 slúži ako vojenský kaplán, pôsobil v Topoľčanocha a na Sliači. Teraz je kaplánom v misii UNFICYP na Cypre.( TK KBS, ml, dj; ml ) 20211202029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]