[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 03. 07. 2022   Meniny má Miloslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Spišskej diecéze priblížia synodu o synodalite aj krátkymi videami 
P:3, 01. 12. 2021 16:50, DOMSpišská Kapitula 1. decembra (TK KBS) V Spišskej diecéze začali vytvárať videá, ktoré ľuďom lepšie priblížia synodu o synodalite. Po prvom, v ktorom pozvali k zapojeniu sa, natočili ďalšie. Predstavujú v ňom, čo synoda znamená a prináša. Prvé vytvoril diecézny synodálny tím, druhé seminaristi pod vedením Petra Hovanca. Spolupracovali členovia synodálneho tímu a sestry z Kongregácie milosrdných sestier sv. Kríža.

„Zo skúsenosti viacerých členov synodálneho tímu vieme, že pre mnohých ľudí je študovanie Vademeka či oficiálneho Prípraveného dokumentu náročné. Vytvorili sme preto prezentáciu pre vedúcich konzultačných skupiniek na vysvetlenie procesu synody a videá, ktoré majú všetkým skupinám pomôcť zorientovať sa a zároveň byť akousi propagáciou myšlienky synody na sociálnych sieťach," vysvetlľuje diecézny koordinátor synodálneho procesu v Spišskej diecéze Patrik Taraj. „Chceme jednoducho vysvetliť, čo synoda je a čo nie," uviedol. V nasledujúcich týždňoch budú všetkým prihláseným účastníkom synodálneho procesu v diecéze zasielať podklady k jednotlivým témam, ktoré aktuálne spracuvávajú a tie by im ich chceli ponúknuť aj vo video formáte.

Spišská diecéza otvorila diecéznu fázu synody svätou omšou krátkou po jej oficiálnom otvorení v Ríme. Potom menovala diecézneho koordinátora pre synodu a vytvorila diecézny synodálny tím, ktorý má 16 ďalších členov a pozostáva zo zástupcov rôznych služieb v diecéze. Do prvej novembrovej nedele sa tento tím snažil dostať myšlienku synody cez farnosti k všetkým veriacim. Rovnako prebieha aj osobné oslovovanie a oslovovanie cez sociálne siete diecézy. Od prvej novembrovej nedele spustili možnosť prihlasovania účastníkov tejto prvej fázy synody. Záujemcovia, ktorí sa prihlásia vyplnením formulára na stránke www.kapitula.sk, sú následne kontaktovaní synodálnym tímom a podrobnejšie inštruovaní o synodálnom procese. Onedlho budú distribuovať podklady k jednotlivým témam.

Diecézna fáza synodálneho procesu sa začala na Slovensku tretiu októbrovú nedeľu (17. októbra 2021). Novosťou súčasnej synody je jej zameranie na samotný zmysel synodálnosti Cirkvi, ako aj jej rozfázovanie do troch štádií: odštartuje na úrovni diecéz, bude pokračovať v rámci väčších regiónov a vyvrcholí v roku 2023 stretnutím biskupov v Ríme. Úvodná fáza, ktorá potrvá do augusta 2022, spočíva v zapojení všetkých veriacich na úrovni diecéz a eparchií.( TK KBS, pta; ml ) 20211201039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním